شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

جعفرزاده ایمن آبادی:

برداشته شدن۹۱۹تحریم پس از برجام یعنی حل ۹۱۹ مشکل کشور

یکشنبه,۲۵ام تیر ۱۳۹۶ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت درباره تاثیرات برجام بر اقتصاد کشور افزود: وقتی 919 تحریم برداشته شد یعنی 919 مشکل بزرگ کشور حل شده است و به امیدخداوند و به کوری چشم دشمنان، 245 تحریم باقی مانده نیز برداشته خواهد شد و ایران نشان داد که به دنبال سلاح و بمب هسته ای نیست و این اجماع بین المللی ضد ایرانی را از بین برد.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی درباره تاثیرات اقتصادی برجام نیز اظهار داشت: همین که امروز در مرحله ای نیستیم تا بخواهیم نفت را در برابر غذا معاوضه کنیم از دستاوردهای بزرگ است.

وی تصریح کرد: امروز صادرات نفت ایران به بیش از سه میلیون بشکه در روز رسیده و می توانیم نفت خود را به آنهایی که می خواهیم بفروشیم و درباره پول فروش نفت خودمان تصمیم می گیریم که کجا هزینه کنیم و چه بخریم که از آثار مثبت اقتصادی برجام است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با طرح این پرسش که اگر برجام نبود در کدام نقطه بودیم؟ اظهار داشت: عده ای کارشان خراب کردن برجام از روی خیرخواهی، ناآگاهانه و حتی آگاهانه در جهت منافع صهیونیست و آمریکا و سعودی ها است، اما طرفداران برجام می گویند که ما از شعب ابی طالب که ترسیم شده بود فاصله گرفتیم و نگذاشتیم کشورمان وارد فقر و گرسنگی شود.

وی گفت: تحریم در مقطعی براساس سوء مدیریت و سوء تدبیر ایجاد شد وگرنه ما نباید به دنبال برجام بودیم، بلکه می توانستند کار را به برجام نرسانند.

جعفرزاده گفت: در هر صورت می توان با سیاست های اقتصاد مقاومتی کشور را به نقطه ای رساند که تحریم های مجدد بی اثر باشد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.