شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

بررسی مشکلات واحدهای صنعتی گیلان

یکشنبه,۱۵ام شهریور ۱۳۹۴ - اقتصادی

با حضور غلامعلی جعفرزاده، نماینده رشت در مجلس و عضو ناظر مجلس در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان، مشکلات واحدهای صنعتی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، مهندس غلامعلی جعفرزاده، در جلسه بررسی مشکلات واحدهای صنعتی استان، کشاورزی، صنعت و توریسم را محورهای اقتصادی گیلان عنوان کرد و افزود: پرداختن به یک موضوع و فعالیت خاص اقتصادی در استان نمی‌تواند به تنهایی جوابگوی نیاز استان به اشتغال، تولید و درآمد پایدار باشد.

وی با اشاره به ارتباط سازنده و تعامل و همکاری دولت و مجلس، تصریح کرد: باید از فرصت به وجود آمده برای حل مشکلات موجود بر سر راه توسعه استان حداکثر بهره را ببریم.

جعفرزاده پیگیری مشکلات حوزه صنعت و تولید استان را از جمله وظایف خود عنوان کرد و با اشاره به عدم دریافت تسهیلات بخش اعظمی از صنایع استان گیلان از تسهیلات مربوط به صندوق توسعه ملی، گفت: لازم می‌دانم با همکاری و یاری استاندار گیلان از اعضای هیأت عامل صندوق توسعه ملی برای حضور در جمع مدیران استان دعوت کنیم تا در رشت حضور یابند و تدابیر لازم برای بهره‌مندی از تسهیلات این صندوق در استان اندیشیده شود و فرصت و توان سرمایه‌گذاران بیش از پیش تلف نگردد.

عضو ناظر مجلس در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان با اشاره به نقش صنعت در ایجاد ارزش افزوده بالا، اشتغال پایدار و افزایش سرانه تولید ناخالص ملی، تصریح کرد: با جمع‌بندی مشکلات واحدهای صنعتی و سرمایه‌گذاران بخش صنعت، طی جلسات مکرر با مدیران صندوق توسعه ملی، مدیران بانک‌ها و وزارتخانه‌های مختلف و نیز پیگیری مصوبات سفرهای دولت قبل و دولت فعلی، بسیاری از مشکلات این بخش قابل حل خواهد بود و به زودی شاهد موفقیت‌های بزرگی در حل این مسایل خواهیم بود.

 

وی بر لزوم سوق دادن منابع به امر تولید تأکید کرد و افزود: صنعتگران و سرمایه‌گذاران با تمام توان خود در تلاشند تا جامعه را به بالندگی برسانند و مسئولان نیز باید تلاش کنند تا مشکلات این بخش را کاهش دهند.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: نشست با بانک مرکزی و دعوت از هیأت عامل صندوق توسعه ملی برای حضور در استان را شخصا پیگیری خواهم کرد.

علی منتظری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در ادامه این نشست، حضور سرمایه‌گذاران جدید در عرصه صنعت و افزایش سرمایه‌گذاری فعالان در ایجاد طرح‌های توسعه‌ای را از جمله اتفاقات موفق این عرصه عنوان کرد و گفت: با وجود اقلیم مناسب و ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری‌های صنعتی، طی چند سال اخیر شاهد استقبال سرمایه‌گذاران در ایجاد طرح‌های بزرگ صنعتی در گیلان هستیم.

وی با اشاره به وجود یک هزار و 100 طرح صنعتی نیمه‌تمام در استان، عنوان کرد: طی سالیان اخیر در میزان سرمایه‌گذاری‌های صنعتی در استان شاهد رشد چشمگیری هستیم، لذا اختصاص سرمایه و اعتبار در قالب تسهیلات مورد نیاز، موجب خواهد شد تا این طرح‌های نیمه‌تمام سریع‌تر به بهره‌برداری برسند.

منتظری با قدردانی از تلاش استاندار گیلان و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در پیگیری تخصیص 700 هکتار از زمین شهرک صنعتی سفیدرود رشت به امر تولید و صنعت، یادآور شد: این شهرک بزرگترین مجموعه صنعتی شمال کشور است و ظرفیت‌های فراوانی برای راه‌اندازی صنایع مادر و صنایع کوچک دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در ادامه از تشکیل چهار جلسه کارگروه ستاد تسهیل در استان خبر داد و افزود: پس از تصویب و ابلاغ اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، جلسات هفتگی برای رفع مشکلات صنعتگران و صاحبان صنایع با حضور مدیران دستگاه‌های دولتی و مدیران بانک‌های عامل تشکیل شده و در آن به مباحث مهم صنعت در حوزه‌های مختلف زیست‌محیطی، منابع طبیعی، تأمین اجتماعی، امور بانکی و مالیاتی و تصویب راهکارهای رفع مشکل در چارچوب این قانون پرداخته می‌شود.

وی اعلام آمادگی کرد تا با تعیین کارشناسانی از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان و نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر مجلس در کارگروه اشتغال استان، برای پیگیری امور مرتبط با صنعت در سطح مدیران ارشد کشوری، همت دیگری در عرصه خدمت‌رسانی به سرمایه‌گذاران آغاز شود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.