شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

برنامه ششم از کتاب آرزوها به چند صفحه کم‌حجم واقعیت‌ها تبدیل شود

دوشنبه,۱۷ام خرداد ۱۳۹۵ - سیاسی

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه «بزرگترین مشکل این مردم بیکاری جوانانشان است»، تصریح کرد: جمله تکان‌دهنده مقام معظم رهبری در مورد بیکاری جوانان جای هیچ‌گونه تعللی برای مسئولان باقی نگذاشته است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در نشست علنی امروز -دوشنبه، 17 خرداد‌ماه- مجلس شورای اسلامی، در نخستین نطق میان دستور خود در مجلس دهم اظهار کرد: تنها راه‌ نجات کشور اقتصاد مقاومتی درون‌زا و برون‌گراست؛ به عبارتی تولیدمحور و تولیدی که قابلیت صادرات داشته باشد. بر خودمان فرض می‌دانیم کمک حال دولت باشیم، دولت یازدهم میراث‌دار انباشتی از مشکلات عدیده‌ای است که براساس عدم توجه به رعایت قانون و روحیه قانون‌گریزی دولت نهم و دهم برای این کشور به ارث مانده و وظیفه دولت یازدهم و مجلس دهم را سنگین‌تر کرده است.

بعضی پروژه‌ها تبدیل به آثار باستانی شده است؛ دولت تکلیف را روشن کند

وی افزود: از دولت محترم انتظار داریم که طرح آمایش سرزمینی را به سرانجام برساند. تکلیف پروژه‌های نیمه‌تمام را مشخص کند. بعضی از پروژه‌ها تبدیل به آثار باستانی شده است. برای خروج از رکود ابتدا باید صنایع فعال شوند. صنایع فلج شده چطور بدون تسهیلات ارزان قیمت و بدون سرمایه در گردش و بدون سیاست‌های تشویقی صادراتی می‌توانند افزایش تولید داشته باشند. دولت بسته حمایتی کامل از صنایع را ابلاغ کند.

این نماینده مردم رشت در مجلس تصریح کرد: انتظار داریم به بخش کشاورزی توجه ویژه شود. وزارت جهاد کشاورزی چتر حمایتی خاصی از بخش کشاورزی را تعریف و اقدام کند. تضمین خرید محصولات کشاورزی، مکانیزه نمودن محصولات کشاورزی و افزایش راندمان آب و عدم استفاده از کودهای شیمیایی، پرداخت تسهیلات کم‌بهره در زمان کشت و ارائه نهاده‌های ارزان‌قیمت و عدم واردات محصولات کشاورزی و پرداخت یارانه در حال تبدیل شدن به آرزوی دست نیافتنی در عرصه کشاورزی است. به چه زبانی بگوییم با قدری تلاش جهادی، نیازی به واردات محصولاتی همچون برنج و چای نیست و در صورت ورود جدی دولت، برنج ارزان ایرانی نیز در اختیار هموطنانمان قرار می‌گیرد.

جمله تکان‌دهنده رهبر انقلاب درباره بیکاری جای تعلل باقی نمی‌گذارد

جعفرزاده ادامه داد: محیط زیست در حال تبدیل به شعارهای روشنفکرانه است. موضوع محیط زیست در تمامی سخنرانی‌ها وجود دارد ولی دردی از محیط زیست حل نمی‌شود. تالاب‌ها در حال خشکسالی است. بزرگترین تالاب شهری خاورمیانه در شهر رشت قرار دارد که معروف به تالاب عینک است. این تالاب مورد هجوم گیاه سنبل آبی قرار گرفته و شاهد از بین رفتن کلیه آبزیان و گیاهان موجود در آن هستیم و تهدیدکننده جدی زمین‌های کشاورزی گیلان است.

وی گفت: منطقه زیبای سراوان تبدیل به دفن زباله شده است. به‌کرار گفته‌ایم اما اقدام جدی نمی‌بینیم. سرکار خانم دکتر ابتکار! چرا تدبیری نمی‌شود؟ مردم در عذاب‌اند. بوی بد دفن زباله، بیماری‌های پوستی و تنفسی در منطقه ایجاد کرده است. تقاضای ورود جدی محیط زیست و وزارت کشور را داریم.

این نماینده مجلس تأکید کرد: جناب آقای رئیس‌جمهوری، به نظر اینجانب دولت یازدهم و مجلس دهم هیچ کاری مهم‌تر از حل مشکل اشتغال جوانان و علی‌الخصوص جوانان تحصیل کرده بیکار ندارند، جوانان افسرده شده‌اند.

وی افزود: بزرگترین مشکل این مردم بیکاری جوانان‌شان است، بزرگترین سرمایه انسانی کشور عین شمع در حال آب شدن هستند. جمله تکان‌دهنده مقام معظم رهبری در مورد بیکاری جوانان جای هیچ‌گونه تعللی برای مسئولان را باقی نگذاشته است.

دولت برنامه ششم را مجددا به مجلس ارائه کند

جعفرزاده گفت: دولت برنامه ششم را مجددا به مجلس ارائه کند. برنامه ششم از کتاب آرزوها تبدیل به چند صفحه کم‌حجم واقعیت‌ها شود. مجلس آمادگی دارد در انجام اقتصاد مقاومتی و تحقق آن در سال اقدام و عمل تمام تلاش خودش را معطوف کند.

وی اضافه کرد: مطالبات معوق‌مانده جامعه ایثارگری و خانواده معظم شهدا، مطالبات معوق بازنشستگان آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌ها پرداخت شود. فصل تابستان در پیش است، جاده‌های شمالی نباید جاده‌های ترافیکی شبانه‌روزی باشد. دولت مانع از دریافتی‌های میلیونی و انباشت ثروت نزد بعضی از مسئولان شود. وضع فرهنگیان کماکان نامناسب است. وعده‌های داده شده کاملا تحقق پیدا نکرده است. طرح رتبه‌بندی بازنگری شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند پدیده قاچاق عین خنجری است که از پشت به نظام وارد می‌شود. دولت ورود جدی نماید. این خیلی برای نظام مقدس اسلامی ناپسند است که بگوییم دولت عاجز از مهار قاچاق است.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.