شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد:

بلاتکلیفی هنرمندان با یک بام و دو هوای مدیران در نحوه نمایش چهره غیرمعصومین

یکشنبه,۱۷ام آبان ۱۳۹۴ - فرهنگی
عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس معتقد است مسئولان باید هرچه سریع تر برای جلوگیری از بازی با احساسات جامعه چارچوبی را با توجه به نظر مراجع عظام در خصوص نحوه نمایش چهره غیر معصومین و اهل بیت(ع) تعیین کنند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی  به نمایش چهره حضرت عباس(ع) در آثار تلویزیونی و سینمایی اشاره و عنوان کرد: با سؤالاتی که شخصا از مراجع تقلید داشته ام متوجه شدم نمایش چهره حضرت عباس(ع) به لحاظ شرعی ایرادی ندارد که بسیاری از مراجع نیز در این مورد اتفاق نظر دارند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به نظر برخی دیگر از مراجع گفت: البته برخی مراجع نیز هستند که نمایش چهره حضرت عباس(ع) را خالی از اشکال نمی دانند، از سوی دیگر باید نظر عرف را نیز سنجید؛ به گونه ای که در حال حاضر این حرکت بدعتی در به تصویر کشیدن چهره اهل بیت(ع) که غیر معصوم هستند به نظر می آید.

وی به حواشی تمام‌نشدنی فیلم “رستاخیز” و اکران آن اشاره کرد و گفت: زمانی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به فیلمی مجوز اکران می دهد باید بتواند از آن دفاع کند؛ لذا باید قاطعانه در خصوص حمایت از اکران فیلم “رستاخیز” ظاهر شده و مشکلات پیش آمده سر راه آن را برطرف کند.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه سرمایه گذاری عظیمی که در جریان ساخت “رستاخیز” صورت گرفته است، اشاره و بیان کرد: پیش از این تجربه ساخت سریال “مختارنامه” و نمایش چهره حضرت عباس(ع)وجود داشت که کارگردان آن اثر نیز معتقد بود در هنگام فیلمبرداری، مجوز نمایش چهره حضرت عباس(ع) به وی داده شده ولی در هنگام پخش، مدیران صداوسیما تحت تاثیر حاشیه‌ها قرار گرفتند و اجازه نمایش چهره ایشان را ندادند.

وی افزود: متأسفانه در حال حاضر بلاتکلیفی در بین فیلمسازان برای نمایش چهره غیر معصومین و اهل بیت(ع) وجود دارد که لازم است دستگاه‌های فرهنگی ذی‌ربط از قبیل صداوسیما و وزارت ارشاد هرچه سریعتر این موضوع را حل و رویه واحد و مشخصی اتخاذ کند.

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اگر چارچوبی برای نمایش چهره اهل بیت(ع) مشخص شود به لحاظ اجتماعی نیز با احساسات مردم بازی نمی شود و فیلمسازان فیلم های مذهبی از ابتدای ساخت کار تکلیف خود را برای ساخت این بخش از فیلم خود می دانند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.