شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

بنا به درخواست مهندس جعفرزاده ایمن آبادی و موافقت استاندار گیلان

یکشنبه,۳ام بهمن ۱۳۹۵ - اجتماعی

بنا به درخواست مهندس جعفرزاده ایمن‌آبادی و موافقت استاندارگیلان درجلسه رفع مشکلات شهرستان رشت و بررسی اعتبارات پروژه های عمرانی مصوب گردید:واگذاری انشعابات آب،برق و گاز  به كليه املاك‌هاي مسکونی نسق تك واحدي شهرستان رشت.

مهندس جعفرزاده صبح امروز در نشست بررسی وضعیت طرح های عمرانی شهرستان رشت با حضور استاندار و جمعی از مدیران  گفت:نگاه ویژه به افزایش میزان بودجه و جبران عقب ماندگی شهرستان رشت ادامه می یابد.با این حجم جمعیت سهم برخورداری شهرستان رشت از بودجه 10 تا 14 درصد و در سال هایی تا 24 درصد عقب تر از میانگین استان بود.
وی افزود: 38 درصد جمعیت استان در شهرستان رشت ساکن هستند که در روز به بیش از 50 درصد می رسد.برای رفع مشکلات بخشی از اعتبارات مورد نیاز از  طریق شورای برنامه ریزی استان و شهرستان و بخشی از اعتبارات ملی جذب می شود.

نماینده مردم رشت  در این نشست گفت: 150 کیلومتر از راه های روستایی شهرستان رشت آماده آسفالت است.
وی تاکید کرد:با توجه به میزان بالای تصادفات جاده ای در مسیر راه خشکبیجار به سمت لشت نشاء تعریض این بخش با اعتباری به مبلغ 500 میلیون تومان آغاز می شود و در دهه فجر امسال تعداد زیادی از روستاهای باقیمانده در شهرستان رشت از نعمت آب شرب روستایی برخوردار می شوند.
جعفرزاده گفت:ساختمان های تک واحدی که در گذشته در زمین های نسقی ساخته شدند با ضوابطی که تعیین شده از نعمت آب، برق و گاز برخوردار می‌شوند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به مجاورت سنگر ،سراوان و کوچصفهان با تصفیه خانه آب بزرگ گیلان  و عدم برخورداری از نعمت آب شرب مطلوب ،مدیران آب شهری و روستایی حداکثر ظرف مدت 2 هفته طرح های اجرایی خود در این خصوص را ارائه کنند.با توجه به وجود محدودیت اعتباری و منابع در ثبت اسناد و املاک مدتی در صدور سندهای روستایی وقفه ای وجود داشت که با همکاری بنیاد مسکن و ثبت اسناد این موضوع تسریع پیدا می کند.photo_2017-01-22_08-16-21

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.