شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

نائب رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس:

بنیاد شهید مسئول رسیدگی به وضعیت مجروحان حادثه تروریستی مجلس است

چهارشنبه,۳۱ام خرداد ۱۳۹۶ - سیاسی

مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نائب رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس در گفت وگو با خبرنگار سیاسی سایت خبرفوری درباره اینکه چه ارگانی مسئولیت پیگیری حقوق شهدا و جانبازان حادثه تروریستی تهران را برعهده دارد اظهارکرد: در جمهوری اسلامی ایران برای تحت پوشش قرار دادن افراد در بنیاد شهید وایثارگران قوانینی وجود دارد که براساس آن افراد می‏توانند از مزایای این ارگان برخوردار شوند.

وی افزود: طبق قوانین موجود در نظام جمهوری اسلامی ایران افرادی که در درگیری با اشرار و براندازان نظام جمهوری اسلامی ایران شهید و یا مجروح می‎شوند باید تحت پوشش بنیاد شهید قرار بگیرند.

نائب رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس تصریح کرد: با توجه به اینکه حادثه تروریستی مجلس از سوی گروهک داعش که یکی از دشمنان جمهوری اسلامی ایران است صورت گرفته کشته‎شدگان این حادثه شهید و مجروحان آن جانباز محسوب می‎شوند.

جعفرزاده تصریح کرد: بنیاد شهید باید با توجه به وظایف قانونی که برعهده دارد در حوزه رسیدگی به حقوق مجروحان و کشته‎شدگان حادثه تروریستی مجلس وارد عمل شود و اقدامات لازم را در این راستا انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه هیچ الزامی برای رفت و آمد مجروحان حادثه تروریستی مجلس به تهران وجود ندارد اظهارکرد: افرادی که در حادثه مجلس مجروح شدند اگر تحت نظر پزشک خاصی نیستند می‎توانند در شهرستان محل اقامت خودشان مراحل درمانی را طی کنند و ضرورتی برای حضور آنها در تهران وجود ندارد.

نائب رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی تصر یح کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران باید هرچه سریعتر در جهت ساماندهی وضعیت مجروحان حادثه تروریستی مجلس وارد عمل شده و در راستای اعطای بیمه و کارت جانبازی به آنها اقدام کند.

جعفرزاده تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی می‎تواند هزینه مربوط به مجروحان حادثه تروریستی تهران را پرداخت کند اما مسئولیت این موضوع برعهده بنیاد شهید است و این سازمان باید در جهت پیگیری روند درمان مجروحان وارد عمل شود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.