شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

به درد نخورترین خودروها را با گران ترین قیمت به مردم مظلوم ایران می فروشند

یکشنبه,۳ام مرداد ۱۳۹۵ - سیاسی

در حالی که مردم به دلیل بالا بودن قیمت ها در بازار خودرو و همچنین وجود رکود، انتظار کاهش قیمت ها را داشتند، خبرهای رسیده، از موج جدید افزایش قیمت در این بازار حکایت دارد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در این باره اظهار داشت: دولت و مجلس به دلیل مباحث مربوط به اشتغال و صنایع کارگری، همیشه سعی کرده اند، به تولیدکننده های داخلی کمک کنند؛ از جمله این کمک ها می توان به معافیت های مالیاتی، معافیت های گمرکی و کمک های ارزی و هزاران کمک دیگر اشاره کرد.

وی گفت: اما اتفاق تلخ، این است که متأسفانه خودروسازهای ما، نهایت سوءاستفاده را از وضعیت موجود کرده و به نوعی در حق ملت و مردم ایران ظلم می کنند. نمی شود خودروسازها همه امکانات تساهل و تسامح را از دولت بگیرند و پس از آن دیکتاتوری قیمت راه بیندازند. به نظر می رسد، اگر ما به صنایع خارجی اجازه بدهیم که وارد رقابت در صنایع داخل کشور شوند، دیگر نگرانی هم بابت کارگری پیش نمی آید و این صنایع تنبل خودروسازی هم مجبور می شوند، خودشان را تکانی بدهند. با این حال، اکنون خودروسازی با اهرم کارگری حاکمیت را تهدید می کند.

جعفرزاده گفت: خودروسازی ها به فکر یک انحصار مطلق هستند که اتفاقا از این انحصار علیه ملت استفاده می کنند. اکنون زمان آن رسیده است که دیگر به این سودجویان بیش از این مهلت ندهند و جلوی بازی کردن با جان مردم را یک بار برای همیشه بگیرند. وی افزود: مقصر اصلی عمده قتل عام های جاده ای و قاتل اصلی مردم در کشور، خودروسازهای داخلی هستند. آنها هم اکنون بیمارترین و به درد نخورترین خودروها را با گران ترین قیمت به مردم مظلوم ما می فروشند. من فکر می کنم کمیسیون صنایع مجلس باید یک بار برای همیشه، تکلیف خود را با اینها روشن کند. خودروسازی های ما هیچ گونه قدرت خلاقیت و ابتکار ندارند و دلیل آن هم این است که اینها هیچ گونه رقیبی در بازار ندارند؛ بنابراین نیازی به داشتن ابتکار و خلاقیت نیزنمی بینند.

این نماینده در پایان گفت: قاتلان مردم از خون و جان مردم برای خود کیسه دوخته اند. اینها با سودهای کلانی که از پول خون مردم به دست می آورند، جیب خود را پر می کنند و در نهایت این سر مردم است که بی کلاه می ماند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.