شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

بیانیه واحد روابط عمومی دفتر مهندس جعفرزاده ایمن آبادی:

یکشنبه,۳م بهمن ۱۳۹۵ - سیاسی
2233

واحد روابط عمومی دفتر مهندس جعفرزاده ایمن آبادی و صرفا در جهت تنویر افکار عمومی نسبت به تخریب های کودکانه و دروغ پراکنی چند رسانه زرد لجن پراکن موارد ذیل را در رابطه با خبر دروغین ملاقات و دیدار غیر واقعی نماینده رشت با قهرمان شطرنج دنیا که در رسانه های اجاره ای خود عنوان نموده اند بشرح ذیل توضیحاتی ارائه می‌نماید:

- این دوره از مسابقات پانزدهمین دوره آن بوده و آقای نایجل شورت به همراه یکصد قهرمان صاحب نام دنیا در این دوره شرکت نموده بودند و ایشان چندمین مرحله بود که در این مسابقات در گیلان حضور می یافتند. و تمامی مجوزهای قانونی آن صادر شده بود و هیچگونه ایرادی مراجع قانونی و رسمی کشور برای حضور ایشان و سایرین در ایران مطرح نکردند .

- آقای نایجل شورت قهرمان شطرنج دنیاست که ظاهرا سابقه مربی گیری تیم بانوان شطرنج ایران را بعهده داشته و بدلیل مسائل و مشکلاتی که داشته اند قبلا استعفا نموده بودند.
- اگر فرد یا افرادی اظهاراتی داشته باشند که بر علیه نظام مقدس اسلامی باشد و مستوجب ممنوع الورودی یا ممنوع الخروجی باشند. مطابق قوانین جاریه ، مرجع قانونی آن مشخص می باشد بنایراین فردی که بنا به دعوت رسمی هیات مربوطه آمده و توسط وزارت مطبوع تایید شده و مجوز ورود برای وی صادر می گردد یعنی تمام مراحل قانونی طی شده و مشکلی در آن خصوص وجود ندارد. و اگر مجموعه ای اطلاعاتی داشته می بایست ان را در اختیار نهادهای رسمی قرار دهند.
- دیدار و ملاقات دارای تعریف مشخص می باشد که تحت هیچ عنوان هیچگونه نشست یا ملاقاتی اعم از خصوصی یا حتی چند نفره بین این قهرمان دعوت شده از سوی جمهوری اسلامی ایران و نماینده رشت برگزار نشد.ضمن اینکه اگر هم به فرض نشستی در جهت توسعه این ورزش صورت می پذیرفت هیچگونه اشکالی بر ان وارد نبود.
- در صبح روز جمعه اول بهمن ماه یک مسابقه بین این قهرمان جهان و ٢۵ نفر از شطرنج بازان قهرمان گیلانی و بعضی از مهمانان صاحب نام کشوری با عنوان سیمولتانه در سالن شهرداری رشت برگزار شد که نماینده رشت(جناب آقای جعفرزاده ایمن آبادی) هم برای دقایقی در این مسابقات صرفا بعنوان تماشاچی حضور یافتند.عکسی به یادگار در حضور حدود یکصد نفر در آن سالن بین ایشان و مسئولین برگزاری مسابقات گرفته شد.
- در عصر روز جمعه مراسم افتتاحیه مسابقات با حضور چند هزار نفر از علاقه‌مندان به این رشته و نماینده وزارت ورزش و جوانان ( معاون وزیر ) و رئیس فدراسیون شطرنج کشور و مدیر کل ورزش و جوانان استان و نماینده مردم شریف شهرستان رشت در مجلس (جناب اقای جعفرزاده ایمن ابادی ) و دهها مدیر و مسئول استانی بنحو احسن برگزار شد که اگر این حضور همزمان در مراسم افتتاحیه ، دیدار و ملاقات تلقی شود! بنابراین در آن لحظات کوتاه چندهزار نفر و دهها مسئول کشوری و استانی با ایشان دیدار و ملاقات نموده اند که قطعا عقلانی نیست! و از همین توضیحات مشخص است که چه میزان این رسانه های زرد دروغ‌گو و کوته نظرند .
برگزاری چنین مسابقه ای در تاریخ این کشور در چنین سطحی اصلا سابقه نداشته و شهرستان رشت و استان گیلان با برگزاری سالیانه آن که اتفاقا هرسال نسبت به سال قبلش دارای رشد روز افزون از لحاظ کمی و کیفی داشته اعتبار خاصی را به شهر فرهنگی رشت داده و حالیه جام خزر در سطح دنیا دارای جایگاه قابل توجه شده و برای شطرنج بازان بین المللی و قهرمانان بزرگ شطرنج ایران حضور در این مسابقات یک موفقیت تلقی می گردد و این اعتبار به سادگی بدست نیامده است که این برند را در اختیار چند نادان قرار دهند که لطمه به حیثیت این مسابقات وارد نمایند و همگان موظفند که هر ساله در هر چه بهتر برگزار نمودن آن نهایت تلاش خود را معطوف نمایند که در مقام اولی نمی تواند و نمی بایست منتخب مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی نسبت به این رخداد بزرگ بی تفاوت باشد. و حضور در مراسم افتتاحیه حداقل کاری است که یک مقام مسئول از جمله نماینده مجلس انجام می دهد.
- شکی وجود ندارد که اینگونه خبر سازی های مغرضانه ، از دل های مریض و با هدف تخریب و ترور شخصیت و به جهت پرونده سازی کودکانه صورت می پذیرد که واقعا جای تاسف دارد و امید داشتیم با توجه به تجربه تلخ اظهارات کذب و پرونده سازی های ناجوانمردانه ای که در کمال بی اخلاقی و بی تقوایی در دوره قبل نمایندگی مجلس صورت پذیرفته بود و هیچ نتیجه ای بجز استقبال پرشکوه مردم از این یادگار هشت سال دفاع مقدس را در زمان انتخابات در بر نداشت درس گرفته که متاسفانه ظاهرا این افراد و رسانه های اجاره ای اشان هنوز شناخت صحیح از این مردم را بدست نیاورده و قطعا این ملت قهرمان بعد از روشن شدن حقایق به این کوته نظران پاسخ در خور شانی در زمان مقتضی خواهند داد.
- مجددا و در پایان واحد روابط عمومی دفتر نماینده مجلس ، ضمن ابراز تاسف از طرح چنین موضوعات بی پایه و بی اساس متذکر می گردد این توضیحات صرفا در جهت اطلاع‌رسانی و تنویر افکار عمومی بوده گرچه حق شکایت و تظلم خواهی به جهت تشویش اذهان عمومی و اظهارات کذب و خلاف واقع و انتشار خلاف واقع آن و پیگیری در محاکم قضایی محفوظ بوده که در زمان مقتضی بصلاحدید اقدام خواهد شد.
photo_2017-01-22_08-38-57

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.