شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

بیانیه واحد روابط عمومی دفتر مهندس جعفرزاده ایمن آبادی:

یکشنبه,۳ام بهمن ۱۳۹۵ - سیاسی

واحد روابط عمومي دفتر مهندس جعفرزاده ايمن آبادي و صرفا در جهت تنوير افكار عمومي نسبت به تخريب هاي كودكانه و دروغ پراكني چند رسانه زرد لجن پراكن موارد ذيل را در رابطه با خبر دروغين ملاقات و ديدار غير واقعي نماينده رشت با قهرمان شطرنج دنيا كه در رسانه هاي اجاره اي خود عنوان نموده اند بشرح ذيل توضيحاتي ارائه مي‌نمايد:

– اين دوره از مسابقات پانزدهمين دوره آن بوده و آقاي نايجل شورت به همراه يكصد قهرمان صاحب نام دنيا در اين دوره شركت نموده بودند و ايشان چندمين مرحله بود كه در اين مسابقات در گيلان حضور مي يافتند. و تمامي مجوزهاي قانوني آن صادر شده بود و هيچگونه ايرادي مراجع قانوني و رسمي كشور براي حضور ايشان و سايرين در ايران مطرح نكردند .

– آقاي نايجل شورت قهرمان شطرنج دنياست كه ظاهرا سابقه مربي گيري تيم بانوان شطرنج ايران را بعهده داشته و بدليل مسائل و مشكلاتي كه داشته اند قبلا استعفا نموده بودند.
– اگر فرد يا افرادي اظهاراتي داشته باشند كه بر عليه نظام مقدس اسلامي باشد و مستوجب ممنوع الورودي يا ممنوع الخروجي باشند. مطابق قوانين جاريه ، مرجع قانوني آن مشخص مي باشد بنايراين فردي كه بنا به دعوت رسمي هیات مربوطه آمده و توسط وزارت مطبوع تاييد شده و مجوز ورود براي وي صادر مي گردد يعني تمام مراحل قانوني طي شده و مشكلي در آن خصوص وجود ندارد. و اگر مجموعه اي اطلاعاتي داشته مي بايست ان را در اختيار نهادهاي رسمي قرار دهند.
– ديدار و ملاقات داراي تعريف مشخص مي باشد كه تحت هيچ عنوان هيچگونه نشست يا ملاقاتي اعم از خصوصي يا حتي چند نفره بين اين قهرمان دعوت شده از سوي جمهوري اسلامي ايران و نماينده رشت برگزار نشد.ضمن اينكه اگر هم به فرض نشستي در جهت توسعه اين ورزش صورت مي پذيرفت هيچگونه اشكالي بر ان وارد نبود.
– در صبح روز جمعه اول بهمن ماه يك مسابقه بين اين قهرمان جهان و ٢٥ نفر از شطرنج بازان قهرمان گيلاني و بعضي از مهمانان صاحب نام كشوري با عنوان سيمولتانه در سالن شهرداري رشت برگزار شد كه نماينده رشت(جناب آقاي جعفرزاده ايمن آبادي) هم براي دقايقي در اين مسابقات صرفا بعنوان تماشاچي حضور يافتند.عكسي به يادگار در حضور حدود يكصد نفر در آن سالن بين ايشان و مسئولين برگزاري مسابقات گرفته شد.
– در عصر روز جمعه مراسم افتتاحيه مسابقات با حضور چند هزار نفر از علاقه‌مندان به اين رشته و نماينده وزارت ورزش و جوانان ( معاون وزير ) و رئيس فدراسيون شطرنج كشور و مدير كل ورزش و جوانان استان و نماينده مردم شريف شهرستان رشت در مجلس (جناب اقاي جعفرزاده ايمن ابادي ) و دهها مدير و مسئول استاني بنحو احسن برگزار شد كه اگر اين حضور همزمان در مراسم افتتاحيه ، ديدار و ملاقات تلقي شود! بنابراين در آن لحظات كوتاه چندهزار نفر و دهها مسئول كشوري و استاني با ايشان ديدار و ملاقات نموده اند كه قطعا عقلاني نيست! و از همين توضيحات مشخص است كه چه ميزان اين رسانه هاي زرد دروغ‌گو و كوته نظرند .
برگزاري چنين مسابقه اي در تاريخ اين كشور در چنين سطحي اصلا سابقه نداشته و شهرستان رشت و استان گيلان با برگزاري ساليانه آن كه اتفاقا هرسال نسبت به سال قبلش داراي رشد روز افزون از لحاظ كمي و كيفي داشته اعتبار خاصي را به شهر فرهنگي رشت داده و حاليه جام خزر در سطح دنيا داراي جايگاه قابل توجه شده و براي شطرنج بازان بين المللي و قهرمانان بزرگ شطرنج ايران حضور در اين مسابقات يك موفقيت تلقي مي گردد و اين اعتبار به سادگي بدست نيامده است كه اين برند را در اختيار چند نادان قرار دهند كه لطمه به حيثيت اين مسابقات وارد نمايند و همگان موظفند كه هر ساله در هر چه بهتر برگزار نمودن آن نهايت تلاش خود را معطوف نمايند كه در مقام اولي نمي تواند و نمي بايست منتخب مردم شهرستان در مجلس شوراي اسلامي نسبت به اين رخداد بزرگ بي تفاوت باشد. و حضور در مراسم افتتاحيه حداقل كاري است كه يك مقام مسئول از جمله نماينده مجلس انجام مي دهد.
– شكي وجود ندارد كه اينگونه خبر سازي هاي مغرضانه ، از دل هاي مريض و با هدف تخريب و ترور شخصيت و به جهت پرونده سازي كودكانه صورت مي پذيرد كه واقعا جاي تاسف دارد و اميد داشتيم با توجه به تجربه تلخ اظهارات كذب و پرونده سازي هاي ناجوانمردانه اي كه در كمال بي اخلاقي و بي تقوايي در دوره قبل نمايندگي مجلس صورت پذيرفته بود و هيچ نتيجه اي بجز استقبال پرشكوه مردم از اين يادگار هشت سال دفاع مقدس را در زمان انتخابات در بر نداشت درس گرفته كه متاسفانه ظاهرا اين افراد و رسانه هاي اجاره اي اشان هنوز شناخت صحيح از اين مردم را بدست نياورده و قطعا اين ملت قهرمان بعد از روشن شدن حقايق به اين كوته نظران پاسخ در خور شاني در زمان مقتضي خواهند داد.
– مجددا و در پايان واحد روابط عمومي دفتر نماينده مجلس ، ضمن ابراز تاسف از طرح چنين موضوعات بي پايه و بي اساس متذكر مي گردد اين توضيحات صرفا در جهت اطلاع‌رساني و تنوير افكار عمومي بوده گرچه حق شكايت و تظلم خواهي به جهت تشويش اذهان عمومي و اظهارات كذب و خلاف واقع و انتشار خلاف واقع آن و پيگيري در محاكم قضايي محفوظ بوده كه در زمان مقتضي بصلاحديد اقدام خواهد شد.
photo_2017-01-22_08-38-57

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.