شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

نایب رییس فراکسیون اعتدال

بیشتر نمایندگان مجلس به فراکسیون اعتدال خواهند پیوست

جمعه,۱۵ام مرداد ۱۳۹۵ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نایب رییس فراکسیون اعتدال مجلس با بیان اینکه این فراکسیون مشی اعتدالی در پیش خواهد گرفت، گفت: در ابتدای تشکیل مجلس دهم بنا نبود که ما عضو فراکسیون ولایت شویم، بنا بود که همه کسانی که خواهان ریاست آقای لاریجانی هستند در کنار هم جمع شوند و به اجماع در این خصوص برسند.وی ادامه داد: اصلا قرار نبود که فراکسیون ولایت شکل بگیرد، قرار بود بعد از ریاست علی لاریجانی بر مجلس دهم در این زمینه صحبت کنیم، در این راستا تخلف تشکیلاتی صورت گرفت، عده ای سوء استفاده و مصادره به مطلوب کردند.نایب رییس فراکسیون اعتدال مجلس دهم دلیل تشکیل فراکسیون اعتدال را تندروی های دو فراکسیون امید و ولایت دانست و اظهار داشت: این دو فراکسیون تندرویی هایی را دارند، اما مشی ما اعتدالی است.

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان این که تا پیش از تشکیل این فراکسیون فضای مجلس دو قطبی بود، گفت: معتقدیم که با تشکیل این فراکسیون خط سوم را در مجلس دهم ایجاد کرده ایم و تلاش می کنیم این فراکسیون اکثریت نمایندگان مجلس دهم را دربگیرد.
وی با بیان این که بیشتر نمایندگان مجلس به فراکسیون اعتدال خواهند پیوست، افزود: از آنجا که تعداد زیادی از نمایندگان مجلس دهم از عملکرد و رویکردهای دو فراکسیون دیگر مجلس ناراضی بودند این احتمال وجود دارد که بسیاری از آنها به فراکسیون سوم بپیوندند و این فراکسیون، اکثریت نمایندگان مجلس را داشته باشد هرچند برخی مجلسی ها به مزاح می گویند که ما فراکسیون “نه شرقی و نه غربی” محسوب می شویم.
نایب رییس فراکسیون اعتدال مجلس یادآور شد: در پیش نویس اساسنامه بر این نکته تاکید شده است که نمایندگان عضو این فراکسیون حق عضویت و شرکت در جلسات دیگر فراکسیون ها را ندارند.
جعفرزاده ایمن آبادی در پاسخ به این سوال که آیا لاریجانی موافق تشکیل فراکسیون سوم است، گفت: من شنیده ام برخی همکاران می گویند آقای لاریجانی مخالف تشکیل فراکسیون سوم است اما من با توجه به شناختی که از رییس مجلس دارم، معتقدم وی با تشکیل فراکسیون سوم مخالف نیست.
به گفته جعفرزاده ایمن آبادی لاریجانی به تضارب آرا در مجلس اعتقاد دارد و از تکثر آرا استقبال می کند که امیدوارم دوستان اصولگرا و اصلاح طلب اجازه دهند صداهای دیگری در مجلس شنیده شود.
نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.