شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

جعفرزاده ایمن آبادی:

بیش از صد کشور از واحد پول خود برای صدور ویزا استفاده می‌کنند

یکشنبه,۱۰ام تیر ۱۳۹۷ - اقتصادی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تلاش‌های وزارت امور خارجه و بانک مرکزی برای صدور ویزای کشورها با استفاده از واحد پول ایران گفت: تا کنون بیش از صد کشور در دنیا این اقدام را صورت داده و با استفاده از واحد پول خود، ویزا صادر می کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با انتقاد از اینکه جمهوری اسلامی بسیار به ارز دلار وابسته شده است، یادآور شد: متأسفانه دلار در تمام عرصه های زندگی ما نفوذ کرده و علیرغم گذشت ۳۹ سال از انقلاب اسلامی هنوز هیچ تدبیری برای خروج دلار نکرده ایم.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه هر جا بتوانیم وابستگی خود از دلار را کاسته و از آن خارج شویم، اقدام مثبتی است، عنوان کرد: تا کنون در این خصوص بسیار غفلت شده است.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: لازم است در خصوص استفاده از واحد پول کشور برای انجام امور داخلی و خارجی از تجارب سایر کشورها استفاده کنیم چنانچه تا کنون صد کشور بر اساس واحد پولی کشور خود صدور ویزا دارند و همین نشان از غفلت مسئولان کشورمان دارد.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: استفاده از واحد پول کشور برای صدور ویزا رویه جا افتاده ای در سراسر دنیا است که اگر در کشور ما نیز این موضوع قاعده شود، سایر کشورها ملزم به رعایت آن خواهند شد.

پایان پیام

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.