شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

بیکاری و فقر اقتصادی عمده ترین عامل طلاق است

چهارشنبه,۲۲م مهر ۱۳۹۴ - اجتماعی
jafarzadeh (5)

مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به آمار بالای طلاق بیان کرد:متاسفانه آمار طلاق در استان گیلان بسیاربالا است و طبق آمار مراجع ذیصلاح دراستان گیلان به ازای هر ۳ ازدواج ، یک ازدواج به طلاق کشیده میشود که عمده ترین عامل طلاق نیز فقر اقتصادی،بیکاری و اعتیاد میباشد که باید مسئولین اجرایی و فرهنگی استان این معضل را ریشه یابی کنند و در جهت رفع آن تمام تلاش خود را بکار گیرند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود:بیشترین آمار طلاق در پنج سال اول زندگی رخ میدهد و درسالهای اخیر آمار طلاق و جدایی با افزایش قابل توجهی همراه بوده است به گونه ای که بنظر میرسد این موضوع در بین زوجهای ایرانی عادی شده است وبا کوچکترین بروز مشکل ، جدایی را بعنوان تنها و بهترین راهکار برمی گزینند.
وی افزود:جوانان باید بیشتر در فکر حل مشکلات زندگی خود باشند نه از بین بردن یک زندگی و نباید با یک مشکل کوچک کار را به طلاق و جدایی بکشانند.
مهندس جعفرزاده ایمن ابادی در خصوص شرایط اشتغال و افزایش آمار طلاق ناشی از بیکاری گفت:اساسی ترین مشکلی که در حال حاضر از سوی خانواده ها و جوانان در جامعه مطرح میشود بحث اشتغال و تامین معاش حداقی است که بطور طبیعی توجه به این مشکل و حل نسبی ان میتواند آمار نگران کننده طلاق و جدایی را کاهش دهد و آرامش روانی را به جامعه و خانواده بازگرداند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود:پراهمیت‌ترین موضوع  در مجلس و دولت ، معضل بیکاری و حل مشکلات اقتصادی مردم است، بنابراین دولت باید همه وزرا را برای حل مشکل اشتغال بسیج کند؛ زیرا آمار طلاق و مشکلات اقتصادی و اجتماعی به دلیل افزایش بیکاری در کشور رشد چشمگیری پیدا کرده و بسیاری از جوانان با دارا بودن مدارک تحصیلی بالا مشاغلی دارند که در شان آنها نیست. و به تبع ان افسردگی و نبود انگیزه برای فعالیت های مختلف اجتماعی و علی الخصوص عدم تشکیل کانون خانواده در جوانان مشهود است که اینها زنگ خطری جدی برای همه مسولین در هر رده ای می باشد و بنظر من نیاز به یک طرح ضربتی عملیاتی دارد

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.