شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس:

بی‌توجهی رسانه‌ملی به سریال‌سازی ماه‌محرم واگذاری میدان به شبکه‌های ماهواره‌ای است

چهارشنبه,۲۹ام مهر ۱۳۹۴ - فرهنگی

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس معتقد است شبکه‌های ماهواره‌ای از فرصت نبود سریال‌های مناسبتی در رسانه ملی استفاده کرده و برنامه‌های مد نظر خود را با هدف تغییر اعتقادات مردم ارائه می‌دهند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با ابراز تأسف از عدم برنامه ریزی سازمان صداوسیما برای پخش فیلم و سریال های متناسب با ایام ماه محرم، گفت: مردم انتظار دارند با توجه به رشد تکنولوژی و تغییراتی که در مسائل فرهنگی روز خانواده ها و جامعه به وجود می آید، سریال های به روزی را متناسب با ایام و مناسبت ها از رسانه ملی مشاهده کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه صداوسیما برای محرم امسال برنامه خاصی و جدیدی حاضر نکرده است، بیان داشت: باید توجه داشت که همیشه قشرهایی از جامعه هستند که امکان خارج شدن از منزل یا محل کار خود و حضور در تکایا و عزاداری‌ها را در ایام ماه محرم ندارند و این افراد همواره منتظر تماشای سریال های جدید مناسبتی هستند در حالی که امسال رویه رسانه ملی پخش سریال های تکراری و بعضا بی ارتباط با این ایام است.

وی در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص خطر نفوذ دشمن از طرق مختلف اشاره و عنوان کرد: نفوذ فرهنگی یکی از راه هایی است که غرب در پیش گرفته است لذا رسانه ملی به عنوان بزرگ ترین رسانه باید در این راستا دارای برنامه باشد و می‌توان به همین سادگی خیال خود را از بابت مسائل فرهنگی راحت کنیم.

جعفرزاده ایمن آبادی همچنین تصریح کرد: مردم با سریال‌ها زندگی می کنند و خود را جای شخصیت های آن می گذارند که همین ظرفیت بسیار خوبی برای ارتقای سطح فرهنگ جامعه است اما وقتی این امکان از زندگی آنها حذف می شود، خانواده ها به سمت 1200 شبکه ماهواره ای روی می آورند، شبکه هایی که قطعا برای ایام محرم خوراکی تهیه کرده اند تا اعتقادات مردم را هدف قرار دهند.

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در این زمینه مجلس همکاری های خود را لحاظ کرده است و سال گذشته اعتبارات خوبی را در جریان بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق به صداوسیما داد؛ از این رو اگر صداوسیما به نحو صحیحی از این اعتبارت که هرچند کم است استفاده نکند، مجلس رغبتی برای افزایش بودجه آن در سال جاری نخواهد داشت.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.