شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

تأکید کمیسیون برنامه و بودجه بر کاهش وابستگی به نفت در برنامه ششم

دوشنبه,۸ام شهریور ۱۳۹۵ - سیاسی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از تأکید این کمیسیون بر کاهش وابستگی به نفت و افزایش درآمدهای مالیاتی در برنامه ششم خبر داد.

غلامعلی جعفرزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه لزوم کاهش وابستگی به نفت و اختصاص درآمد حاصله به مصارف سرمایه‌ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پیش‌نویسی از سوی کمیسیون برنامه و بودجه تهیه شد تا اصلاحات مورد نظر کمیسیون در برنامه اعمال شود.

وی افزود: در برنامه ششم دولت کاهش 11.2 درصدی وابستگی به نفت را در کنار افزایش 14.5 درصدی درآمد مالیاتی پیش‌بینی کرده که از نظر ما هم میزان کاهش وابستگی به نفت و هم میزان افزایش درآمدهای مالیاتی کم دیده شده است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: لایحه برنامه ششم نشان می‌دهد که دولت برای فرارهای مالیاتی برنامه‌ای ندارد در حالی که کمیسیون امیدوار است فرمولی بیابد که این دو هدف یعنی کاهش وابستگی به نفت و افزایش درآمد مالیاتی همزمان تحقق پیدا کند. در همین رابطه پیش‌نویسی در کمیسیون برنامه و بودجه تهیه شد تا اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

جعفرزاده با اشاره به حضور نمایندگان دولت، مرکز پژوهش‌ها و اتاق بازرگانی در جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه گفت که این کمیسیون معتقد است، وابستگی به منابع نفتی در بدترین حالت باید تک‌رقمی باشد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.