شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی:

تأیید دوباره تفحص ها در دوره جدید مجلس، دارای منطق است

شنبه,۲۳ام بهمن ۱۳۹۵ - اقتصادی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره شرایط و وضعیت طرح های تحقیق و تفحص پس از پایان یک دوره از مجلس، گفت: طبق آیین نامه داخلی مجلس، طرح های تحقیق و تفحصی که روند اجرای آن در یک دوره مجلس به پایان نرسد، برای تمدید و پیگیری طرح مذکور، مجلس در دوره جدید باید آن را بار دیگر مصوب کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این مسئله در موضوع طرح تحقیق و تفحص وجود دارد که با پایان یک دوره مجلس، درخواست کنندگان و شاکیان طرح های مذکورعوض شوند، از این رو بر اساس آیین نامه داخلی مجلس، حداقل 15 نفر از نمایندگان دوره جدید باید عضو هیأت رئیسه تحقیق و تفحص باشد که این مسئله نیازمند مصوبه جدید مجلس است.

وی ادامه داد: البته نمایندگان دوره جدید برای پیگیری دوباره طرح های تحقیق و تفحص با استفاده از تحقیقات و مدارک گذشته، در زمان و هزینه صرفه جویی کنند.

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: به نظر من موضوع تأیید دوباره طرح های تحقیق و تفحص در دوره جدید مجلس، دارای منطق و استدلال است، از این رو فرض کنیم که در رابطه با یک طرح تحقیق و تفحص، 12 نفر از اعضای هیأت تحقیق در دوره جدید رأی نیاورده اند و تنها 3 نفر از گذشته باقی مانده اند، در صورتی که آیین نامه داخلی تأکید می کند که اعضای هیأت رئیسه تحقیق باید 15 نفر باشند./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.