شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مهندس جعفرزاده در پی تحویل بیانیه کمپین فاجعه منا به سازمان ملل:

تاثیرگذاری کمپین فاجعه منا بر افکار عمومی جهانیان

پنج شنبه,۱۴ام آبان ۱۳۹۴ - فرهنگی

عضو فراکسیون رسانه و هنر مجلس اقداماتی که از سوی ظرفیت‌های مردمی در مقابل جنایت‌های بشری صورت می‌گیرد را دارای تاثیرگذاری بیشتری نسبت به اقدامات دولتی و مراجع رسمی بر افکار عمومی جهانیان دانست.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره اقدام مردمی تشکیل کمپین فاجعه منا و نگارش بیانیه‌ توسط نمایندگان منتخب مردم و تحویل آن به نماینده سازمان ملل در ایران اظهارنظر کرد و گفت: آنچه که در مجامع رسمی  مطرح می‌شود حرف دولت‌ها است و با توجه به اینکه عموم این دولت‌ها با شیوه‌های غیردمکراتیک بر سر کار می‌آیند، ادعاهایی که در مجامع حقوق بشری مطرح می‌کنند چندان خریدار ندارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم آزاده‌ ایران با ظرفیت و پتانسل بسیار بالای خود، احساس همبستگی درقبال ظلم‌ستیزی و انزجار از جنایت‌های بشری را بیشتر از هر کشور دیگری دارند؛ به‌عنوان نمونه می‌توان از رفتار آن‌ها در رابطه با جنایت آل‌سعود در منا نام برد.

وی افزود: اقداماتی که از سوی ظرفیت‌های مردمی در مقابل جنایت‌های بشری صورت می‌گیرد همچون کمپین فاجعه منا، توجه جوامع بین‌المللی را بیشتر از اقدامات دولت‌ها به خود جلب می‌کنند؛ بنابراین باید از آنها در  کنار اقدامات رسمی بهره برد و اینکه چندین میلیون ایرانی علیه جنایت آل‌سعود در منا قیام کرده‌اند، بازخوردهای بسیاری در مجامع جهانی خواهد داشت.

جعفرزاده ایمن‌آبادی با ابراز امیدواری از اینکه سازمان ملل و مراکز حقوقی دنیا چشم خود را به درخواست مردم ایران مبنی بر یافتن مقصر فاجعه منا نبندند و از آل‌سعود بخواهند تقصیر خود را پذیرفته و پاسخگو باشد، افزود: بیانیه مردم ایران نشان می‌دهد که افکار عمومی هم توجیهات دولت آل سعود را نپذیرفته‌ است؛ در حالی که مردم دنیا اهتمام خاصی برای نظرات مردم یک کشور دیگر قائل هستند و با این حرکت درک بیشتری از فاجعه منا برای جهانیان حاصل خواهد شد.

 رسانه و هنر مجلس با بیان اینکه ظرفیت بسیار خوبی در مردم ایران برای نشان دادن عمق نفرت خود از آل‌سعود و جنایتی او که بر اثر سهل‌انگاری و شاید از روی عمد در منا انجام داده، وجود دارد، گفت: کمپینی مشابه این کمپین مردمی در مورد مسائل و موضوعات دیگر نیز قابل شکل‌گیری است.

بیانیه کمپین فاجعه منا با بیش از دو و نیم میلیون امضاء به صورت رسمی به نماینده مقیم سازمان ملل در ایران تحویل داده شد، این اقدام توسط نمایندگان منتخب مردمی، خانواده جانباختگان، جامعه هنری، جامعه ایثارگران و موره صلح در تهران انجام گرفت.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.