شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

تبدیل حشدالشعبی به نهاد قانونی عراقی در جهت تقویت تمامیت ارضی عراق است

جمعه,۱۲ام آذر ۱۳۹۵ - ایثار و شهادت

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه حشد الشعبی که الگویی از بسیج جمهوری اسلامی است،گفت:شناخته شدن حشدالشعبی به‌عنوان نیروی مسلح عراق باعث می‌شود طبق قانون اساسی عراق اعتبارات ویژه‌ای از سوی دولت به آنها تخصیص یابد.

تبدیل حشدالشعبی به نهاد قانونی عراقی در جهت تقویت تمامیت ارضی عراق است

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به مصوبه اخیر پارلمان عراق مبنی بر تبدیل حشد الشعبی به یک نهاد قانونی، گفت: در گذشته تروریست‌های تکفیری توانستند بخش اعظمی از خاک عراق را به تصرف خود درآورند و این به علت عدم وجود نیروهای مردمی در عراق بود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: بعد از ورود تروریست ها بود که عراق با الگویی که از بسیج جمهوری اسلامی ایران گرفت، نیروهای مردمی عراق تحت عنوان حشد الشعبی را تشکیل داد تا با تروریسم به وجود آمده مبارزه کنند.

وی ادامه داد: پارلمان عراق نیز امروز بعد از اینکه سال هایی از فعالیت حشد الشعبی گذشت، به این نتیجه رسید با توجه به عملکرد مثبت این نیروها در عراق و توان مبارزه آنها با تروریسم، آنها را در قالب نهاد قانونی پذیرفته و به نیروهای مسلح عراق الحاق کند.

جعفرزاده ایمن آبادی اظهار کرد: شناخته شدن حشد الشعبی به عنوان نیروی مسلح عراق باعث می شود طبق قانون اساسی عراق به لحاظ مالی نیز اعتبارات ویژه ای از سوی دولت این کشور به آنها تخصیص یابد و فعالیت آنها به صورت قانونی ادامه پیدا کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه به رسمیت شناختن حشد الشعبی به عنوان یک نهاد قانونی دندان طمع را از دهان دشمن بیرون کشید، خاطرنشان کرد: این اقدام در راستای تقویت تمامیت ارضی عراق بود و اعتراضی که امروز ازسوی آمریکایی ها و عربستانی ها صورت می گیرد مصداق دخالت در امور داخلی کشورهاست./22333333

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.