شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مهندس جعفرزاده در نطق میان دستورمجلس

تبعیض و بی‌عدالتی در جذب نیروها زیاد است+فایل صوتی

سه شنبه,۳ام اردیبهشت ۱۳۹۲ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در نطق میان ‌دستور خود در صحن علنی با اشاره به نامگذاری سال به عنوان حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: لازم است که سران سه قوه در جهت تحقق این شعار با برنامه‌ریزی مدون گام برداشته و از اقدامات نمایشی مانند نصب بنر، پرده و تراکت که قطعا موجبات تحقق عملی این شعارها را فراهم نمی‌کند، پرهیز کنند.

وی با اشاره به تکثر کاندیدای ریاست جمهوری افزود: خداوند را شاکریم که در کشوری زندگی می‌کنیم که قحط‌الرجال نیست، اما مقام معظم رهبری در تعیین شاخص ریاست جمهوری بحث توانمندی کاندیدا را مطرح کردند.

عضو کمیسیون بودجه مجلس خاطرنشان کرد: اداره قوه مجریه انصافا کار بسیار مشکلی است و کاندیدا باید افرادی با علم و حلم باشند، چراکه امروز مشکلات فراوانی بر زمین مانده است و با نرخ بالای تورم، بیکاری، حجم بالای نقدینگی و مصوبات عمل نشده انبوه سفرها مواجه هستیم.

جعفرزاده تصریح کرد: تقاضا دارم که کاندیدای ریاست جمهوری برای مردم برنامه ارائه کنند و بگویند که برای حل این مشکلات جدی چه اقداماتی را می‌خواهند با کدام تیم انجام دهند.

وی بیان کرد: صرف اعلام نامزدی مشکلات کشور را حل نمی‌کند و تحقق حماسه سیاسی در گرو حضور فعال و پرشکوه مردم در انتخابات است.

نماینده رشت با اشاره به مشکلات اشتغال کشور گفت:‌ در دولتی که مدعی ایجاد 5/2 میلیون شغل در طول یک سال بوده است، توسط معاون اول اعلام شد که توان ایجاد اشتغال 200 هزار نفر در سال بیشتر وجود ندارد.

وی ادامه داد: معتقدیم که با نحوه عملکرد این دولت همین 200 هزار شغل هم در سال تحقق پیدا نکرده و آمارها خیلی کمتر از این اعداد است.

عضو کمیسیون بودجه مجلس اضافه کرد: معتقدم که در صورت وجود یک دولت مبتنی بر برنامه، توان اشتغالزایی بسیار بالایی در کشور وجود داشته و خواهد داشت.

جعفرزاده اضافه کرد: نکته جالب توجه تغییر سال پایه از سال 1381 به 1390 در سال پایانی دولت برای اعتراف آمارها، لاپوشانی نقص‌ها و کم‌کاری‌های دولت شده است که موجبات دستکاری در نرخ تورم و بیکاری می‌شود.

وی گفت: به زبان دیگر بانک مرکزی با این تغییر نابهنگام، دستمایه‌ای برای دولت فراهم کرده که به نوعی وضعیت نابسامان اقتصاد کشور را می‌تواند مخفی جلوه دهد و راه انتقادانه کارشناسان را مسدود کند.

نماینده مردم رشت اضافه کرد: زمانی که چشم‌انداز اقتصادی کشور با عدم شفافیت همراه شود، آسیب‌های بسیاری در کشور به وجود می‌آید و این آسیب‌ها متوجه مردم می‌‌شود و از سوی دیگری فضای بی‌اعتمادی بیشتری را در کشور به وجود ‌آورده و دلیل واضع آن نیز این است که آمارها با واقعیات زندگی آنها هیچ نسبتی ندارد.

وی افزود: جا دارد که دولت در روزهای پایانی خود به جای دستکاری آمارها و تغییرات لازم به فکر آرام کردن فضای اقتصادی کشور باشد، تا از این راه حداقل کمی از نگرانی‌ها که موجبات آزار مردم را فراهم کرده، کاهش و برطرف شود.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: وضعیت اشتغال و بیکاری متأثر از تحریم و عمدتا سوء مدیریت حاکم بر کشور است، اما آنچه موجبات رنجش جوانان سالم و پویا را فراهم می‌کند، تبعیض و بی‌عدالتی در جذب نیروهاست.

عضو کمیسیون بودجه مجلس ادامه داد: در استان گیلان در طول 3 سال گذشته عمدتا فرزندان مدیران استانی، فرمانداران نظامی و انتظامی به ویژه فرزندان برخی از فرمانداران بدون در نظر گرفتن هیچ گونه ضابطه‌ای مشغول به کار شدند، حال آنکه در قالب طرح به اصطلاح مهر آفرین فرزندان مسئولان در حال جذب این افراد هستند.

نماینده رشت گفت: بنده در حوزه انتخابیه‌ام نمی‌توانم پاسخگوی سؤالات جوانان سالم، باهوش و با تحصیلات عالی باشم، مبنی بر اینکه چه طور فرزند دختر فلان فرماندار و ایل و تبار مدیران کل بدون هیچ ضابطه‌ای جذب شده‌اند، اما جوان ولایتمدار و مذهبی و توانمند، بیکار در گوشه خانه نشسته و دچار افسردگی شده است و امید دارم که دولت با شعار گوشخراش عدالت محور به این تخلفات عدیده رسیدگی و از نتایج آن مردم را مطلع کند.

فایل صوتی نطق میان دستور مهندس جعفرزاده در جلسه یکشنبه1/2/1392

 

 متن کامل نطق مهندس جعفرزاده

 

 1. یامهدی اردیبهشت ۱, ۱۳۹۲ ۲۱:۲۲

  باتشکر از اقای دکتر جعفرزاده ازنطق میان دستورشما..بنیادشهیدکشورراهم فراموش نکنید ] امام‌خمینی(ره) در این باره می‌فرماید: «استقلال فرهنگ، استقلال جامعه، بی‌شك بالاترین و والاترین عنصری كه در موجودیت هر جامعه دخالت اساسی دارد، فرهنگ آن جامعه است. اساساً فرهنگ هر جامعه هویت و موجودیت آن جامعه را تشكیل می‌دهد و با انحراف فرهنگ، هر چند جامعه در بعدهای اقتصادی، سیاسی، صنعتی و نظامی قدرتمند و قوی باشد، ولی پوچ و پوك و میان‌تهی است. اگر فرهنگ جامعه‌ای وابسته به فرهنگ مخالف باشد و از آن مرتزق گردد، ناچار دیگر ابعاد آن جامعه به جانب مخالف گرایش پیدا می‌كند و سرانجام در آن مستهلك می‌شود و موجودیت خود را در تمام ابعاد از دست می‌دهد. استقلال و موجودیت هر جامعه از استقلال فرهنگ آن نشأت می‌گیرد و ساده‌اندیشی است كه گمان شود با وابستگی فرهنگی، استقلال در ابعاد دیگر یا یكی از آن‌ها امكان‌پذیر است. بی‌جهت و از روی اتفاق نیست كه هدف اصلی استعمارگران، كه در رأس تمام اهداف آنان است، هجوم به فرهنگ جوامع زیر سلطه است.» [10]

 2. مهدی حقیقت طلب اردیبهشت ۲, ۱۳۹۲ ۰۹:۱۵

  درود و سلام بر مهنذس عزیز. یکی از اصلی ترین کارهای رییس جمهور جدید برگرداندن بیت المالی که در دست ثروتمندان و…. به جای اصلی خود است . ثروتی که متعلق به همه ملت مسلمان و انقلابی ایران اسلامی است که گروهی سود جو با ریختن خون مردم در شیشه وکشیدن بردگی از آنان جمع کرده اند باید شجاعتی چون مالک اشتر داشته باشد باید شعار وریا نباشد به عشق تحقق فرمایش مقام معظم رهبری حماسه سیاسی و اقتصادی وارد عرصه شده باشد آیا چنین کسی را بین نامزدها میبینید. مطمئن هستم با شرایط سختی که برای ثبت نام کاندیدا گذاشته اند چنین کسی را بین کاندیدا نمیبینید. باز هم مثل قبل یک نفر از بینشان خود را کاندید خواهد کرد . چون مطمئن هستم چنین کسی را نمی گذارند مقام معظم رهبری بشناسد و به ایشان خدمت کند. راه سخت است ودشوار . امام علی (ع) می دانست مالک به مصر نمی رسد ولی این نامه را به جهت نشان دادن راه….. به او داده بود

 3. مهدی حقیقت طلب اردیبهشت ۲, ۱۳۹۲ ۱۳:۰۳

  جناب مهندس هر چه فکر می کنم الگویی بهتر از شما در خدمت به مردم و مقام معظم رهبری نمیبینم در هر ضمینه شمانمونه میبینم. خداوند که افتخار بزرگی چون جانباز را نصیبتان کرده است چه الگویی از شما بالاتر. حال می فهمم خواستن توانستن است حرفهایم نه شعار است نه ریا من نه پول می خواهم نه پست و مقام . یک دختر دارم که خدا راشکر نیازی به این پولها ندارد ، من راهی بسیار بزرگتر راانتخاب کرده ام . حال در این شرایط سخت تنها چیزی از خداوند می خواهم جنگیدن به عشق امام علی (ع) عصر یعنی امام خامنه ای است و بس دیگر از هیچ چیزی نمی ترسم همچون مرحوم محمودی این راه نباید ناتمام بماند

 4. بابک اردیبهشت ۲, ۱۳۹۲ ۱۳:۰۸

  تشکر از شما جناب مهندس.ما بطور قطعی پشتیبان شماییم و از شما حمایت میکنیم.درود بر شرافت شما

 5. اصلاح اردیبهشت ۲, ۱۳۹۲ ۱۶:۱۷

  آفرین بر شما .
  حلال زاده ای ، پدرت به تو نان حلال داده است،خودت هم نان حلال در آورده ای که می توانی سخنان راست را واضح و بی پرده بگوئی.

 6. himd اردیبهشت ۳, ۱۳۹۲ ۰۰:۰۳

  آفت تبعیض:

  ازدیدگاه حضرت علی(عليه السلام) همان طور که تشویق وقدردانی هاي به موقع برای تقویت روحیه رزمندگان واستحکام اساس مدیریت اجتماعی امری لازم وسازنده به شمار می رود ، رعایت عدالت اداری درامرتشویق نیزاهمیتی فراوان وسرنوشت ساز دارد. دریک جامعه اسلامی هرگز نباید دیده شود عده ای که زحمات فوق العاده می کشند وبا ایثار وجانبازی تلاش می کنند کمتر ازاستحقاق خود تشویق وقدردانی شوندولی کسانی که عمل چشمگیری انجام نداده اند مورد لطف زمامدار باشند و بیش ازاستحقاق ولیاقت خود تشویق شوند .چنین امری علاوه برآن که یک بی عدالتی آشکار وغیراسلامی است ضربه مهلکی نیزبرپیکر جامعه وارد ، وافراد تلاشگر را دلسرد ومنزوی می کند.

  بنابراین یک زمامدار لایق همان گونه که نباید ازتشویق افراد شایسته غفلت ورزد ، باید ازتشویق های بیش ازحدود وحقوق اشخاص نیزخودداری نماید که نشانه تبعیض وموجب عدم رضایت است.

  حاکم موظف است که تشویق وقدردانی ازافرادرا ( بالاخص درنیروهای مسلح با محاسبه ای دقیق وبراساس کاروتلاش ولیاقت آنها به عمل آورد وازدخالت دادن عواملی مثل مقام ، بزرگی وکوچکی، شهرت وگمنامی ، ثروت و فقر و… خودداری نماید.

  حضرت علی ( عليه السلام) می فرمایند: «هرکسی که درهرکاری آزموده شده است ،آن را به حساب خودش بگذار و زحمت وتلاش کسی را به دیگری نسبت مده وارزش خدمت اورا کمتر ازآنچه هست به حساب نیاور .بزرگی شخص موجب نشود که کار کوچکش رابزرگ بشماری ونیز پستی کسی باعث نگردد که خدمت پرارج اورا کوچک به حساب آوری»

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.