شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

تب بازار کالاهای‌خارجی در مقابل ضعف حمایت از تولید ملی

دوشنبه,۱۸ام آبان ۱۳۹۴ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،با تاکید براینکه پرداخت تسهیلات به کالاهای ایرانی باید به رشد کیفیت آن‌ها منجر شود،گفت: تحریک تقاضا درصورتی که به افزایش انگیزه مصرف کنندگان برای خرید کالای ایرانی منجر شود،ثمرات بسیاری برای کشور به همراه خواهد داشت.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه ارایه تسهیلات برای خرید کالای ایرانی به ورود ارز و منابع مالی به سیستم اقتصاد ملی منجر خواهد شد،افزود: درصورتی که تولید،عرضه و فروش محصولات داخلی با مدیریت کارآمدی همراه باشد،می توان به جذب مشتری امیدوار بود.
کیفیت پایین برخی محصولات تولید داخل علت تمایل مشتریان به خرید کالاهای خارجی است
این نماینده مردم درمجلس نهم،با تاکید براینکه کیفیت پایین برخی محصولات تولید داخل علت تمایل مشتریان به خرید کالاهای خارجی است،تصریح کرد: درصورتی که کیفیت تولیدات ملی ارتقا یابد،به طورحتم تمایل برای خرید آن ها نیز به نحو چشگیری افزایش خواهد یافت.
وی با بیان اینکه برای حمایت از تولید ملی باید مصرف کننده تشویق به استفاده از تولید با کیفیت ایرانی شود، گفت: درصورتی تحریک تقاضا می تواند به افزایش مصرف کالای ایرانی منجرشود که علاوه بر تضمین کیفیت مشوق‌های کافی نیز برای خرید آن مدنظر قراربگیرد.
تولید داخلی درانتظار حمایت
جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید براینکه برای داغ شدن بازارمحصولات ایرانی باید از تجربه کشورهای پیشرفته استفاده کرد، افزود: به طورمثال درحال حاضر کشور ژاپن برای اینکه بتواند با تولید و فروش محصولات داخلی خود ازخروج ارز جلوگیری کند،تمامی مبادی ورودی را بر روی کالاهای خارجی بسته که به طورحتم وضع اقتصادی به مراتب بهتری نیز در قیاس با کشور ما دارد.
وی با بیان اینکه یکی از دلایل عدم رشد کالای ایرانی نبود حمایت های کافی است، تصریح کرد: در صورتی که حمایت های کافی از تولید ملی صورت بگیرد،به طورحتم نه مصرف کننده به سمت بازار خارجی هدایت می شود و نه تولید کننده اقدام به تولید اجناس و کالاهای بی‌کیفیت می کند.
عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: متاسفانه نبود رقابت بین کالاهای تولید داخل یکی از معضلاتی است که اجازه رشد کیفیت را از تولید ملی سلب کرده است.
نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.