شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

تجربه نشان داده که هرگاه بنزین چند نرخی شد،مقصود سیاستگذاران حاصل نشد

یکشنبه,۲۰ام تیر ۱۳۹۵ - اقتصادی

اصلاحیه بودجه سال 95 در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در حال بررسی است و یکی از اعضای این کمیسیون درباره پیشنهاد تک نرخی ماندن بنزین می‌گوید: مجلس با یک فوریت این لایحه موافقت کرده است تا بتواند ضمن حفاظت از حقوق مردم به اجرای برنامه‌های دولت کمک و کشور را از بن بست‌های اقتصادی موجود خارج کند. در خصوص بنزین نیز همواره تجربه کرده‌ایم که دو نرخی بودن این سوخت چیزی جز رانت، فساد و دلالی به همراه نداشته است و این موضوع ما را مشتاق به بررسی مجدد لایحه می‌کند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در ادامه  گفت: ما تجربه کرده‌ایم که هر گاه بنزین چند نرخی و حتی دو نرخی در کشور توزیع شد به هیچ وجه مقصود سیاستگذاران حاصل نشد و این نوع عرضه مفید نبوده است لذا حتماً بنزین باید تک نرخی شود اما کارت سوخت را هم باید حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه کارت سوخت اطلاعات منحصر به فردی را در اختیار دولت و هر نهاد ذی ربط قرار می‌دهد، تصریح کرد: نباید این ابزار اطلاعاتی را از بین ببریم. لذا تصور می‌کنم بررسی‌های این هفته حول محور یافتن فرمول و سیاستی جدید برای حفظ بنزین تک نرخی و کارتی تعریف شود.
جعفرزاده افزود: پیش از این پیشنهادهایی از سوی مجلس شورای اسلامی مطرح شده است که بررسی آنها خالی از لطف نیست. نظیر اینکه به ازای سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی امتیازاتی را در اختیار خودروسواران و موتورسواران قرار دهیم تا استفاده از این کارت‌ها جذابیت داشته باشد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.