شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

تخصیص اقامتگاه رایگان به دانشجویان شهرستانی قابل تقدیر است

سه شنبه,۷ام اردیبهشت ۱۳۹۵ - سیاسی

عضو فراکسیون هنرورسانه مجلس معتقد است مدیران نباید اجازه دهند طرح خوب اختصاص اقامتگاه رایگان به دانشجویان شهرستانی بازدیدکننده از نمایشگاه کتاب، تحت‌تاثیر روابط و بی‌عدالتی‌ها زایل شود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی  با اشاره به اختصاص اقامتگاه رایگان به دانشجویان شهرستانی بازدیدکننده از نمایشگاه بین‌المللی کتاب، گفت: توجه به اسکان دختران و پسران جوانی است که از شهرستان‌های مختلف برای تهیه منابع مطالعاتی خود به نمایشگاه بین‌المللی کتاب خواهند آمد، یکی از اتفاق‌های خوب نمایشگاه امسال است؛ درواقع این طرح کمک بسیاری به حفظ امنیت جوانان و کاهش نگرانی‌های خانواده‌ها و ایجاد هر نوع مشکل و آسیب دیگری می‌کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح اقامتگاه رایگان برای دانشجویان شهرستانی سبب می‌شود که اساتید و دانشجویان با آسودگی خاطر بیشتر و بدون نگرانی از هزینه اسکان یا بی‌سرپناه ماندن در شب، با دغدغه کمتری از نمایشگاه دیدن کنند و درواقع این اقدام سطح علمی نمایشگاه را هم بالا می‌برد.

وی با قدردانی از اقدام دستگاه های ذی ربط جهت ایجاد اسکان امن برای مراجعان به نمایشگاه کتاب، گفت: خرید با حوصله و دور از تنش مراجعه‌کنندگان، نتایج مثبتی دارد که با گذشت زمان مشخص می‌شود؛ لذا از این طریق یکی از نقایص بزرگ دوره‌های قبل برطرف خواهد شد و حتی می‌توان این اقدام را حرکتی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست.

جعفرزاده ایمن‌آبادی با تاکید بر رعایت عدالت در اختصاص این مکان‌ها و جلوگیری از تبعیض، عنوان کرد: مدیران باید با اتخاذ تصمیم درست، هر فرد دارای کارت دانشجویی و متقاضی اسکان را بپذیرند، درواقع نباید اجازه دهند این طرح خوب تحت تاثیر روابط و بی‌عدالتی‌ها زایل شود.

وی در ادامه افزود: امیدوارم پس از پایان نمایشگاه مثلا دانشجوی بلوچستانی یا هر استان دیگری معترضانه نگویند؛ «به دلیل نداشتن آشنا و پارتی در میهمان‌سرای در نظر گرفته شده پذیرفته نشده‌اند»!

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس با بیان اینکه تخصیص اقامتگاه رایگان به دانشجویان شهرستانی قابل تقدیر از سوی مجلس شورای اسلامی است، گفت: با توجه به مکان خاص در نظر گرفته شده برای نمایشگاه بین‌المللی کتاب، ارائه خدمات بدون رابطه بازی و با برنامه‌ریزی مشخص و مدون می‌تواند این نمایشگاه را به یک نمایشگاه بی‌‍‌نظیر تبدیل کند./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.