شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

ترامپ به دنبال کسب امتیاز و تطمیع ترکیه است

چهارشنبه,۴ام اسفند ۱۳۹۵ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: ترامپ براساس الگوی رفتاری «هنری کیسینجر» اغتشاش خاورمیانه را تشدید کرده است تا کاخ سفید سود بیشتری کسب کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: ایالات متحده امروز در خاورمیانه علاوه بر حضور نظامی و فروش اسلحه امروز به دنبال تامین هزینه های پنتاگون از کشورهای منطقه است.

وی در ادامه افزود: سیاست های آمریکا در مورد کردهای سوریه ، کردهای ترکیه ، کردهای شمال عراق و به ویژه پ.ک.ک با الگوگیری از شیوه کهنه انگلیسی ها در ایجاد اختلاف و حکومت است.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت: رویکرد رئیس جمهوری جدید آمریکا ایجاد درگیری های کوچک و بزرگ در جهت افزایش نفوذ واشنگتن است.

وی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری درباره رفتار رئیس جمهوری آمریکا گفت: ترامپ با افشای چهره واقعی آمریکا به همه نشان داد که واشنگتن تنها به تشدید منازعات خاورمیانه می اندیشد.

جعفرزاده ایمن آبادی خاطرنشان کرد: بازی آمریکا با اکراد اقدامی است که قطعا در آینده ابعاد گسترده تری به خود خواهد گرفت.

وی گفت: ترامپ ضمن تحریک کردهای سوریه برای شورش در جریان جنگ با داعش به دنبال کسب امتیاز و تطمیع ترکیه نیز هست.

این نماینده مجلس دهم گفت: متاسفانه ترکیه به عنوان مهره پازل آمریکایی ها و سعودی ها در جریان جنگ سوریه رفتار کرده است و ما نگران آینده این کشور تحت تاثیر بازی انگلیسی ترامپ با کردهای سوریه هستیم.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.