شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

تربیت دانش آموزان و تقویت روحیه ولایتمداری درآنان از وظایف معلمان است

دوشنبه,۴ام مرداد ۱۳۹۵ - سیاسی

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان روز دوشنبه در مراسم جشن فارغ التحصیلی این دانش آموختگان در مجتمع زیباکنار اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان، تعلیم و تربیت و بهسازی نیروی انسانی را برعهده داشته و در سه بخش پیوسته، ناپیوسته و کارشناسی ارشد با رویکرد تخصصی و حرفه ای فعالیت می کند.
مهدی حاجتی افزود: این دانشگاه با تربیت مربیان کارآمد و دارای قابلیت ها و فضایل اخلاقی، در تلاش برای شکوفا سازی مطلوب استعدادهای دانش آموزان در جامعه است.
وی دانشگاه فرهنگیان گیلان را مهد علم دانست و خطاب به فارغ التحصیلان تصریح کرد: رسالت خطیر معلمی در راستای ارتقاء ساختار حوزه فرهنگی و همچنین مقابله با تهاجم فرهنگی و پدیده های نوظهور با آموزه های دینی و درس های توحیدی برعهده شما است.
حاجتی با تاکید برنقش بی بدیل معلمی و توجه ویژه دولت به معلمان بیان کرد: افزایش دو برابری احکام معلمان درسال جاری نسبت به سال 92، بیانگر توجه ویژه دولت و مجلس به عنوان دو عنصر تصمیم گیرنده درحوزه های فرهنگی، نسبت به معلمان است.
در ادامه مراسم نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر برقراری ارتباط روحی و فرهنگی معلمان در کنار ارتباط علمی با دانش آموزان گفت: معلمان باید علاوه بر زنده نگه داشتن امید در جامعه ، فرزندان با نشاطی را تربیت کنند.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اظهار تاسف از تلاش برخی در جهت ایجاد کارشکنی و انتقادات غیرمنصفانه از دولت افزود: در زمانی که دولت تدبیر و امید درتلاش برای بازگرداندن 200میلیارد دلار به کشور است، برخی در مسیر رفع مشکلاتی که بی جهت برای این دولت ایجاد شده، سنگ اندازی می کنند.
وی با تاکید بر تربیت دانش آموزان عاشق نظام مقدس جمهوری اسلامی و تقویت روحیه ولایتمداری در آنان توسط معلمان خاطرنشان کرد: با توجه به وجود فضای بسیار مناسب در استان گیلان، معلمان و فرهنگیان باید علاوه بر تلاش درجهت تحکیم و استمرار آن، نسبت به حساسیت جایگاهی که در آن قرار دارند، توجه ویژه ای داشته باشند.
در پایان این مراسم، فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان گیلان با قرائت سوگند نامه ، سوگند خدمت یاد کردند.
استان گیلان بالغ بر دو هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان دارد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.