شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

تریبون مداحی نباید به سیاست آلوده شود

یکشنبه,۸ام شهریور ۱۳۹۴ - سیاسی

مجتبی توانگر، عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی به تازگی از توصیه مهم مداح معروف کشور برای وحدت اصولگرایان در انتخابات پیش رو خبر داد.

وی با اشاره به گفتگویش با سعید حدادیان گفت که این مداح معروف نسبت به تحرکات اخیر اصلاح طلبان برای انتخابات هشدار داد و تاکید کرد که اگر اصولگرایان بخواهند در انتخابات آتی هچون سال ۹۲ عمل کنند، قطعا شکست خواهند خورد.

مسؤول سابق روابط عمومی جبهه متحد اصولگرایان این را هم گفت که حدادیان از تک روی برخی طیف های اصولگرا در دوره های گذشته انتقاد کرده و تاکید داشت برای وحدت حداکثری میان همه طیف های اصولگرا نیاز است که برخی از مواضع خود کوتاه بیایند.

حدادیان با بیان اینکه یکی از اشتباهات ما این است که در انتخابات سراغ آدم های غیر روحانی می رویم گفت: خبرهای خوبی از وحدت اصولگرایان به گوش می رسد اما در نهایت اگر آقایان به وحدت نرسند مداحان لیست جداگانه ای خواهند داد.

این اظهارات موجی از انتقادات را از جانب جریان های سیاسی مختلف در پی داشته است. در این راستا غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در گفت و گو با  جمهوریت با انتقاد از افزایش رویکردهای انتخاباتی و سیاسی در بین برخی از مداحان گفت: تریبون مداحی در جهت ترویج و توسعه دین است و حیف است که در اختیار مقاصد سیاسی هر جناحی باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: آلوده کردن تریبون های مذهبی به مسائل سیاسی باعث می شود این تریبون ها جایگاه ارزشی خود را از دست  بدهد  و این که ما این بلندگوها را به احزاب اختصاص دهیم اثرگذاری خود را به خصوص در قشر جوان از دست می دهد.

جعفرزاده هم چنین تصریح کرد: در مسائل سیاسی همواره یک گروه موافق و یک گروه مخالف هستند اما رد مسائل مذهبی همه اتفاق نظر دارند و همه در جهت ترویج دین و تشیع حرکت می کنند

وی ادامه داد: متاسفانه مداحان آلوده به مسائل سیاسی شده اند این که ما اصل ولایت فقیه را ترویج کنیم در راستای ترویج دین است اما این که فرد خاص یا جریان خاصی را در فضای مقدس تکیه و مسجد ترویج کنیم، اثر گذاری روحانیت و مداحی را در مسیر اصلی خود از بین می برد

عضو هیات رییسه فراکسیون ایثارگران هم چنین تاکید کرد: توصیه برادرانه من به این گروه از مداحان که به مسائل سیاسی علاقه پیدا کرده اند و علاقه ها و گرایش های سیاسی خود را از پشت تریبون مطرح نکنند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس تصریح کرد:هدف از مداحی گرایش و ترویج مردم به خصوص جوانان به اهل بیت (س) است و اگر خدایی نکرده وارد مسائل سیاسی شوند، منجر به از بین رفتن ضریب نفود این تریبون ها می شوند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.