شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

تسهیلات مسکن به دست افراد واقعی نمی رسد

یکشنبه,۲۹ام فروردین ۱۳۹۵ - اجتماعی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با تاکید بر ضرورت تسهیلات دهی مسکن به افراد واقعی، گفت: با توجه به رکود موجود در کشور تخصیص تسهیلات مسکن به شیوه فعلی بیشتر به موج سواری برخی دلالان و گرانی مسکن دامن می زند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، با تاکید بر ساماندهی بازارمسکن در سال جاری، گفت: بازار مسکن در شرایط کنونی با ایجاد توازن میان عرضه و تقاضا به سامان خواهد رسید.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نداشتن مسکن مناسب ارزان قیمت به رکود در بازار آن دامن زده است، افزود: زمانی که دولت بتواند عرضه مسکن ارزان قیمت را در دستور کار خود قرار دهد؛به طور حتم تحولی در بازار مسکن رخ خواهد داد.

ارایه مسکن ارزان به مردم نتوانست آن ها را خانه دار کند

 نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به تجربه دولت های مختلف در ارایه مسکن ارزان قیمت به مردم، تصریح کرد: هر چند ایده ارایه مسکن ارزان به مردم مطلوب بود،اما در عمل نتوانست انتظارات مردم را در خانه دار شدن برآورده کند.

وی با تاکید براینکه عرضه نامحدود مسکن با قیمتی مناسب می تواند شرایط کنونی بازار مسکن را مدیریت کند،گفت: قانون باید به سمت و سویی حرکت کند که بتوان شرایط تهیه مسکن ارزان را برای مردم فراهم کرد.

این نماینده مردم درمجلس نهم، با بیان اینکه تامین مسکن برای اقشار مختلف باید با توجه به نیازهای اولیه مردم باشد، تصریح کرد: در بسیاری از دولت ها ،ایده ساخت مسکن ارزان بوده اما شرایط استفاده از این نوع واحدهای ساختمانی از جمله بحث زیرساخت ها در آن ها دیده نشده است.

وضعیت مسکن درکشور بحرانی است

جعفرزاده ایمن آبادی با بحرانی خواندن وضعیت مسکن در کشور، افزود: با افزایش هر روزه تقاضا برای خانه دار شدن با بالا رفتن هرم سنی جوانان این نیاز بیش از پیش خودنمایی می کند.

وی ادامه داد: با توجه به رکود موجود در کشور ،تخصیص تسهیلات مسکن به شیوه فعلی بیشتر به موج سواری برخی دلالان در گرانی مسکن دامن می زند.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: دولت برای جلوگیری از پررنگ ترشدن مشکلات بازار مسکن باید تسهیلات دهی بانک ها به مردم را مدیریت کرده و امکان دریافت وام از سوی افراد غیرواقعی را سلب کند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.