شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

جعفرزاده ایمن آبادی:

تصمیم گیرنده نهایی در انتخابات مردم هستند

دوشنبه,۲۵ام بهمن ۱۳۹۵ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با نامه نیوز، در خصوص برنامه حمایت اصولگرايان از حسن روحانی در انتخابات آتی گفت: به نظر می رسد اصولگرايان معتدل تمایل و گرایش بیشتری به سمت روحانی داشته باشند. با همه این حواشی که در خصوص کاندیداها مطرح می شود در نهایت یک کاندیدا معرفی میکنند که رقابت تک نفری نباشد.

وی ادامه داد :معتقدم در نهایت غالب اصولگرايان به این نتیجه می رسند که بهترین گزینه در شرایط کنونی حسن روحانی است. مطمئن هستم که طیف معتدل اصولگرایی به این سمت حرکت خواهد کرد.

جعفرزاده با بیان اینکه اصولگرايان سنتی خود به چند دسته تقسیم میشوند، خاطرنشان کرد: گروهی از سنتی ها که مشی اعتدالی دارند نیز از روحانی حمایت خواهند کرد. گروهی دیگر از آنان نیز یک گزینه معرفی میکنند و رای آوری وی نیز اهمیت چندانی ندارد و در نهایت ۳الی ۴میلیون رای در یک صندوق میریزند و کار چندان خاصی انجام نخواهند داد.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد :فکر میکنم اصولگرايان در نهایت آرا خودشان را در جهت  حمایت از روحانی به صندوق بیاندازند.

وی با اشاره به گزینه های مطرح شده از سوی اصولگرايان اشاره کرد و گفت : معتقدم تاکنون گزینه های که مطرح شده اند هیچ کدام در حد و اندازه جایگاه ریاست جمهوری نبوده اند. شاید در جایگاه خودشان در مجلس و حتی عرصه بین المللی کاراهای را انجام داده باشند اما اینکه بخواهند در کسوت ریاست جمهوری موفق باشند بعید میدانم! و مورد استقبال مردم قرار نخواهند گرفت.

جعفرزاده با بیان اینکه تجربه گذشته نشان داده مردم در انتخابات ریاست جمهوری تابع نمایندگان خود نیستند، خاطرنشان کرد: به طور مثال در مجلس قبل نمایندگان از یک کاندیدا حمایت کردند اما در نهایت روحانی پیروز شد. تجربه نشان می دهد مردم در موضوعات مختلف تصمیمات خاص خود را میگیرند. ممکن است نمایندگان از یک کاندیدا حمایت کنند و او هم رای بیاورد اما این به معنای حمایت مردم از نظر نمایندگانشان نیست.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.