شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

تعلل دولت در حذف دهک‌هاي پردرآمد از دريافت يارانه

چهارشنبه,۱۱ام شهریور ۱۳۹۴ - اقتصادی

عضو کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با تاکيد بر ضرورت اصلاح نظام پرداخت در اجراي قانون هدفمندي يارانه ها، از تعلل دولت در حذف دهک‌هاي پردرآمد از دريافت يارانه انتقاد کرد.

غلامعلي جعفرزاده ايمن آبادي امروز با تاکيد بر ضرورت اصلاح نظام پرداخت ازسوي دولت در اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها،گفت: درحال حاضر دولت اعتبار لازم براي پرداخت يارانه به تمامي اقشار جامعه را ندارد.
نماينده مردم رشت در مجلس شوراي اسلامي، با بيان اين که حذف دهک‌هاي پردرآمد از دريافت يارانه نقدي ضرورتي است که به بهبود شرايط اقتصادي کشور منجر مي شود، افزود: دولت در اجراي قانون هدفمندي بايد به اصل قانون توجه کرده و به دنبال اصلاح نظام پرداخت ها باشد.
وي با تاکيد بر اين که دور شدن قانون هدفمندي از مسير اصلي خود سالانه دولت را با رقمي در حدود 14 هزار ميليارد تومان کسري بودجه مواجه مي کند، تصريح کرد: دولت بايد به فکر کسب درآمد و کاهش هزينه‌هاي خود با اجراي صحيح قانون هدفمندي يارانه ها باشد تا به اين ترتيب به رونق اقتصادي در کشور دست يابيم.
جعفرزاده ايمن آبادي با بيان اين که دولت بايد از ابتداي سال جاري نسبت به حذف دهک هاي پردرآمد اقدام مي کرد، گفت: تعلل در اجراي صحيح قانون هدفمندي يارانه ها نشانگر ضعف اراده و عزم دستگاه هاي اجرايي است.
اين نماينده مردم در مجلس نهم، با تاکيد بر اين که دولت بايد هرچه سريع تر جمعيت دريافت کننده يارانه را طبق نياز آنان کاهش دهد، تاکيد کرد: دولت بايد در اجراي فازاول هدفمندي نسبت به حذف 6ميليون نفر از اقشار پردرآمد جامعه از دريافت يارانه نقدي اقدام کند.
وي ادامه داد: بي توجهي دولت به اجراي صحيح قانون هدفمندي يارانه ها ناتواني دولت در کنترل اقتصاد کشور را به همراه خواهد داشت.
اين نماينده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: بي توجهي دولت به اجراي صحيح قانون هدفمندي يارانه ها با درنظر گرفتن حذف دهک‌هاي پردرآمد به تکرار تجربه تلخ دولت قبل و چاپ اسکناس براي کسري بودجه و در نتيجه بيشتر شدن مشکلات مي انجامد.
وي با بيان اين که ادامه پرداخت يارانه به تمامي مردم نشانگر ضعف اطلاعاتي و توانمندي دولت است، تصريح کرد: دولت بايد براي کاهش مشکلات اقتصادي کشور حذف دهک‌هاي پردرآمد از دريافت يارانه نقدي را شروع کند.
عضو کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شوراي اسلامي، يادآور شد: اجراي صحيح قانون هدفمندي يارانه ها اگر در دستورکاردولت قراربگيرد حتي مي تواند به افزايش سهم اقشار کم درآمد از يارانه نقدي نيز منجر شود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.