شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

تقویت هرچه بیشتر بنیه دفاعی کشور ضروری است

جمعه,۲۴ام اردیبهشت ۱۳۹۵ - سیاسی
عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به توجه خاص دولت روحانی به حوزه دفاعی گفت: در شرایطی که تهدیدات خارجی وجود دارد تقویت هرچه بیشتر بنیه دفاعی کشور ضروری است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی با بیان اینکه دولت یازدهم تلاش بسیاری در پرداخت اعتبارات دفاعی داشته است، گفت: جدیتی که دولت یازدهم در تخصیص اعتبارات حوزه تقویت بنیه دفاعی کشور داشته نسبت به سایر دولت‌ها مثال‌زدنی است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: فرماندهان نظامی کشور اعلام کرده بودند تا کنون 5 بار مورد تهاجم جدی قرار داشتیم که تمامی آنها خنثی شد لذا در شرایطی که بسیار در خطر هستیم لازم است سیستم دفاعی و موشکی قوی داشته باشیم که از گزند تهدیدات احتمالی در امان باشیم.

دولت یازدهم دغدغه‌مند عقب‌ماندگی‌های اعتباری حوزه دفاعی و نظامی کشور

وی در ادامه افزایش بودجه تقویت بنیه دفاعی کشور را در جهت افزایش امنیت دانست و عنوان کرد: لازم است بدانیم تقویت حوزه دفاعی کشور، امنیت همسایه های ما را نیز تأمین می کند که این مورد نیز ضروری به نظر می رسد چنانچه در حال حاضر با وجود صرفا 5 کیلومتر فاصله مرزهای کشورمان در برخی نقاط ما مناطق پرخطر کشورهای همسایه، دشمن هیچ نمی تواند هیچ تحرکی علیه ما داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: طی سال‌هایی که دولت یازدهم روی کار است رقم قابل توجهی به امور دفاعی اختصاص داده شده که البته هر ساله کمیسیون تلفیق بودجه نیز چندین برابر رقم بودجه به آن اضافه کرده است چرا که عقب ماندگی در حوزه امنیتی باعث عقب ماندگی در تمامی حوزه ها می شود که باید از آن جلوگیری کرد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.