شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

در بازدید رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی

توانایی بالای منطقه آزاد انزلی در برگزاری مسابقات جهانی فوتبال ساحلی

شنبه,۲۸ام فروردین ۱۳۹۵ - سیاسی

جان کاسکو عصر جمعه در حاشیه بازدید از امکانات فوتبال ساحلی منطقه آزاد انزلی، در نشست خبری که با حضور مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، رئیس مجمع نمایندگان گیلان، مسئولان ورزش و رئیس هیئت فوتبال استان برگزار شد، با ابراز رضایت از همکاری با منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: مسابقات جهانی فوتبال ساحلی در گیلان و با نام «دریای خزر» برگزار می شود.

وی با اشاره به خصوصیات نیک ورزش عنوان کرد: نزدیک شدن مردم جهان به همدیگر از جاذبه های خوب ورزش است و همه را مانند اعضای خانواده گرد هم می آورد.

کاسکو از گسترش روابط در حوزه های دیگر خبرداد و گفت: امیدوارم در سال های آینده علاوه بر ورزش، روابط سیاسی، تجاری، اقتصادی و گردشگری نیز با کشور ایران بیش از پیش شود.

برگزاری مسابقات جهانی فوتبال ساحلی در فصل پاییز

در ادامه این نشست رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی کشور نیز اظهار کرد: پس از بررسی های صورت گرفته و با توجه به شرایط آب و هوایی استان گیلان، برگزاری مسابقات جهانی در فصل پاییز مناسب خواهد بود.

پریا شهریاری افزود: رئیس سازمان جهانی فوتبال ساحلی ضمن بازدید از امکانات موجود در کشور بسیار راضی بوده و بنا به گفته وی، تصور اینکه ایران چنین امکانات و پتانسیلی داشته باشد دور از ذهن بوده است.

وی با اشاره مقام های بین المللی و جهانی فوتبال ساحلی ایران خاطرنشان کرد: استان گیلان یکی از قطب های فوتبال ساحلی کشور بوده زیرا علاوه بر اینکه سه نماینده در لیگ برتر داشته بیش از نیمی از بازیکنان اصلی تیم ملی فوتبال ساحلی را گیلانیان تشکیل می دهند.

رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی کشور با اشاره به استادیوم های موجود در استان گیلان تصریح کرد: درصورتی که مجموعه ورزشی با امکانات و استانداردهای جهانی درمنطقه آزاد انزلی احداث شود، واگذاری میزبانی مسابقات جهانی فوتبال ساحلی به گیلان بلا مانع خواهد بود.

 همدلی بین مسئولان

در ادامه این نشست رئیس مجمع نمایندگان گیلان نیز با اشاره به ظرفیت های موجود در منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: این منطقه از توانمندی بالایی برخوردار بوده و توانایی برگزاری مسابقات به بهترین شکل ممکن را دارا است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با ابراز رضایت از عملکرد منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: هر گونه همکاری توسط مسئولان در راستای برگزاری هرچه بهتر این یه عمل می آید.

 مدیرعامل منطقه آزاد انزلی نیز با اشاره به ویژگی میهمان نوازی گیلانی ها عنوان کرد: مردم گیلان به مهمان نوازی معروف بوده و هیچ دغدغه ای در مورد میزبانی و برگزاری این مسابقات وجود نخواهد داشت.

رضا مسرور در مورد خواسته فدراسیون جهانی فوتبال ساحلی در راستای ساخت استادیوم افزود: با توجه به اینکه در حال ساخت بزرگترین بندر و مجتمع تجاری هستیم، ساخت یک ورزشگاه برای منطقه آزاد انزلی کار دشواری نبوده و فقط منتظر ارسال ضوابط ساخت ورزشگاه از سوی فندراسیون فوتبال ساحلی هستیم.

وی با اشاره به اینکه تمامی امکانات استان در راستای برگزاری هرچه بهتر مسابقات به کار گرفته می شود خاطرنشان کرد: مسابقات جهانی فوتبال ساحلی را به بهترین شکل درگیلان برگزار می کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان نیز در این نشست گفت: حضور تمام مسئولان استان و کشور در این جلسه بیانگر تعامل بین دستگاه ها و مسئولان اجرایی است.

مسعود رهنما افزود: با همت و توانمندی موجود می توانیم میزبان شایسته ای برای برگزاری مسابقات باشیم.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.