شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی:

توان دفاعی ایران قابلیت چانه زنی ندارد!

یکشنبه,۶ام فروردین ۱۳۹۶ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه آمریکایی ها در اجرای برجام دارای سلامت رفتاری نبوده اند، گفت: ایالات متحده از عمل به تعهدات صریح واشنگتن به بهانه های رنگارنگ شانه خالی کرده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدامات اخیر کنگره آمریکا علیه ایران نظیر ارائه طرح تحریم های جدید یا اعلام فهرست 30 نفره از سوی وزارت خارجه آمریکا همگی نقض برجام هستند.

وی در ادامه گفت: تشدید بدعهدی های آمریکا با آغاز ریاست جمهوری ترامپ مسئله عجیبی نیست و تهران از قبل برنامه ریزی هایی برای تقابل با آن تدارک دیده بود.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس دهم گفت: مجلس شورای اسلامی به عنوان قوه مقننه جمهوری اسلامی اقدامات تقابلی با بدعهدی های جدید آمریکا را در دستور کار دارد.

وی تصریح کرد: طرح تحریم خرید کالاهای آمریکایی هم اقدامی تقابلی است که پیشتر توسط مجلس به تصویب رسیده بود و قابلیت تعمیم به واکنش های جدید را دارد.

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: دردسر واقعی آمریکایی ها این است که ایران تاکنون حسن نیت خود را در اجرای برجام نشان داده و اعضای گروه 1+5 نگران لغو تفاهم برجام هستند.

وی خاطرنشان کرد: ایران در پرونده هسته ای به دلیل فتوای صریح مقام معظم رهبری و آموزه های اسلامی هرگز به دنبال بمب اتمی نبوده است اما به دلیل مصلحت اندیشی جمهوری اسلامی مذاکرات هسته ای صورت گرفت تا فضای ایران هراسی و تحریم های خصمانه شکسته شود.

توان بازدارندگی و دفاعی ایران قابلیت چانه زنی ندارد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: توان بازدارندگی و دفاعی ایران موضوعی نیست که قابلیت چانه زنی داشته باشد و مجلس به طور جدی از این مسئله دفاع می کند.

وی گفت: بازی جدید آمریکایی ها با گمان این که مسئله موشکی را با تفاهم برجام گره بزنند تنها منافع آنها را مورد تهدید قرار می دهد.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نمایندگان ملت در مقابل رفتارهای خصمانه ایالات متحده علیه ایران سکوت نکرده و مجلس نقض برجام توسط آمریکا را بی پاسخ نمی گذارد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.