شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

توسعه صنایع دریایی درآمدی پایدار تر از نفت به همراه دارد

شنبه,۱۳ام شهریور ۱۳۹۵ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با تاکید برضرورت توسعه صنایع دریایی در کشور، گفت:توسعه صنایع دریایی می تواند اقتصادی درون گرا و رشد یافته را منجر شود.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه داشتن دریا در شمال و جنوب کشور یکی از مواهب الهی است که می تواند تحقق اقتصادمقاومتی را برای ما تسریع کند،افزود:توجه به دریا و صنایع دریایی درآمدی پایدارتر از نفت برای کشور به همراه خواهد داشت.

بهره برداری صحیح از دریا و صنایع دریایی درآمدزایی پایدار به همراه دارد

وی با تاکید براینکه باید ضرورت های توسعه زیرساخت های صنایع دریایی در برنامه ششم توسعه لحاظ شود،تصریح کرد:بهره برداری صحیح از دریا و صنایع دریایی می تواند در درآمدزایی کشور ما مفید فایده باشد.

این نماینده مردم درمجلس دهم،با بیان اینکه متاسفانه استفاده از ناوگان دریایی درحمل و نقل شهری ما نقشی ندارد، افزود: توسعه حمل و نقل دریایی و همچنین ترانزیت از این مسیر درآمدزایی بالایی برای کشور به همراه دارد.

وی با تاکید براینکه توسعه صنایع دریایی می تواند ارزآوری فوق العاده ای برای کشور به همراه داشته باشد،گفت:داشتن تفرجگاه های مناسب درکنار دریا و همچنین ایجاد اسکله های مناسب یکی از راهکارهایی است که می تواند کشور ما را نیز همانند کشورهای موفق در مسیر توسعه قرار دهد.

جعفرزاده ایمن آبادی،ادامه داد:کشور ما باید در زمینه تولید،تجهیز و همچنین تعمیر قایق و کشتی های باربری و مسافربری به خودکفایی برسد که لازمه این مهم حمایت از صنایع دریایی است.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،با انتقاد از تصرف سواحل از سوی برخی ارگان ها و برخی افراد،تصریح کرد: خارج کردن سواحل از تصرف این افراد می تواند توسعه صنایع دریایی و همچنین بهره برداری مثبت از این موهبت را تقویت کند./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.