شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

توسعه کشت دوم و بذرهای پرمحصول کشور را در تولید برنج خودکفامی کند

دوشنبه,۳ام آبان ۱۳۹۵ - اقتصادی

نماینده مردم رشت درمجلس با بیان اینکه توسعه کشت دوم برنج و بذر پرمحصول عاملی برای رسیدن به خودکفایی برنج است،گفت:کسری برنج ایرانی با حمایت از تولید داخلی در راستای یک برنامه جامع تولیدی به سادگی محقق می شود .

توسعه کشت دوم و بذرهای پرمحصول کشور را در تولید برنج خودکفامی کند

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید برنج در کشور ،گفت:ما نیازمند برنامه ریزی تولیدمحور در زمینه افزایش تولید برنج هستیم و این درحالی است که ظرفیت منابع طبیعی و اراضی کشاورزی برای تولید برنج بویژه در استان های شمالی منطبق با معیارهای تولید برنج است ؛بنابراین می توان با  ترسیم ساختار تولیدات برنج ،کشور را به حدی رساند که تمام طبقات اجتماعی جامعه بتوانند برنج ایرانی را در سفره غذایی شان قرار دهند.
نشاء برنج

اراضی کشاورزی شمال کشور برای تولید برنج در کشت دوم بسیار مستعد است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:موقعیت  اراضی کشاورزی ما برای تولید برنج در کشت دوم بسیار مستعد است؛بنابراین با توجه به کیفیت برنج ایرانی الزامی است که به سمت استفاده از بذرهای پرمحصول حرکت کنیم؛زیرا اراضی حاصلخیر شمال کشور می توانند به سادگی افزایش برنج با  کیفیت ایرانی را برای ما رقم بزنند.

بی نیازی از واردات با حرکت به سمت تولید برنج در کشت های پرمحصول

وی ادامه داد:اگربه سمت تولید برنج در کشت های پرمحصول حرکت کنیم بطورحتم نیازی به واردات برنج نخواهیم داشت؛زیرا  بدیهی  است که با افزایش حضور برنج ایرانی در بازار انگیزه شالیکار داخلی به نحو مطلوب  افزایش می یابد.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه ومحاسبات مجلس،یادآورشد:کشاورز با زحمات  طاقت فرسا به کاشت،داشت و برداشت محصولی همچون برنج می پردازد؛بنابراین  سزاوار است به جهت اینکه برنج ایرانی بسیار باکیفیت است حرف اول در بازار  را بزند؛بنابراین راهکار موثر این است که کشت  دوم برنج به نحوی عملیاتی گرفته شود تا علاوه برافزایش تولید بتوان شاخص اقتصادی را نیز در این عرصه افزایش داد.4559

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.