شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

توقف حملات روسیه به مواضع داعش در قبال دریافت دلار نفتی از سعودی

یکشنبه,۲ام اسفند ۱۳۹۴ - سیاسی

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: روسیه در برابر داعش خوب عمل کرد ولی روسیه مقداری عقب نشینی کرده که احتمالا به جهت پول های نفتی است که از عربستان سعودی دریافت کرده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، در خصوص مذاکرات روسیه و آمریکا برای ایجاد آتش بس در سوریه، اظهار داشت: داعش زاییده آمریکا و غربی ها است و این یک واقعیت غیر قابل انکار است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلافات بین داعش و حامیان این گروه تروریستی، بیان کرد: بعضا دیده می شود که داعش به سخنان حامیان خود یعنی کشورهای غربی گوش نمی دهد ولی همین که داعش بتواند خطری را برای ایران ایجاد کند، حامیان داعش راضی خواهند شد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با بیان اینکه هدف از ایجاد داعش ایجاد خطر برای ایران است، متذکر شد: سوریه هدف اصلی این فعل و انفعالات نیست، بلکه می خواهند ایران را دچار مشکل کنند.

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه برنامه ای که برای آتش بس در نظر گرفته شده یک بازی سیاسی از طرف غرب است، گفت: غرب با این کار به دنبال ترمیم چهره خود است ولی تمایل قلبی به انجام این کار ندارد.

وی با بیان اینکه غربی ها تمایلی به ایجاد آتش بس ندارند، تصریح کرد: روسیه در برابر داعش خوب عمل کرد ولی روسیه مقداری عقب نشینی کرده  که احتمالا از بابت پول های نفتی است که از عربستان سعودی دریافت کرده است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت ادامه داد: روسیه در مقابل داعش عملکرد خوبی داشت و به حذف داعش نزدیک شده بود ولی پول های سعودی باعث شد که آن ها به این حرکت خود ادامه ندهند و با وجود عدم تمایل غرب به ایجاد آتش بس، امکان برقراری آتش بس در سوریه وجود ندارد.

وی افزود: اگر این آتش بس انجام نشود، آمریکا می گوید که من اراده این آتش بس را داشتم و هنگامی که آتش بس انجام شود، کمک های خود را به داعش می رساند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.