شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

طرح پيشنهاد مهندس جعفرزاده:

جانبازانی که توانايي اشتغال را ندارند بايد مورد حمايت جدي دولت قرار گيرند

دوشنبه,۳۰ام فروردین ۱۳۹۵ - ایثار و شهادت

نمايندگان مردم در خانه ملت دولت را مکلف کردند از محل اعتبار بنياد شهيد و امور ايثارگران ماهانه کمک‌معيشت معادل حقوق کارکنان دولت را به جانبازان و آزادگان فاقد شغل بپردازد.
به گزارش خبرگزاري آريا،نمايندگان در نشست علني امروز (دوشنبه 30 فروردين) مجلس شوراي اسلامي در جريان بررسي بخش هزينه‌اي لايحه بودجه سال 95 کل کشور، با پيشنهاد الحاقي 168 که غلامعلي جعفرزاده ايمن‌آبادي آن را مطرح کرده بود با 122 رأي موافق، 19 رأي مخالف و 9 رأي ممتنع از مجموع 195 نماينده حاضر در صحن موافقت کردند.
گفتني است در پيشنهاد الحاقي 168 آمده است: دولت مکلف است از محل اعتبارات بنياد شهيد و امور ايثارگران به جانبازان و آزادگان غيرحالت اشتغال معسر فاقد درآمد که براساس قوانين نيروهاي مسلح مشمول دريافت حقوق وظيفه نمي‌باشند، تا زماني که فاقد شغل و درآمد باشند، ماهانه کمک معيشت معادل حقوق کارکنان دولت را پرداخت کند.
براساس اين گزارش غلامعلي جعفرزاده ايمن‌آبادي در جريان طرح پيشنهاد خود گفت: بسياري از جانبازان و ايثارگران به دليل تبعات ناشي از حضور در جبهه‌هاي جنگ، توانايي اشتغال را ندارند.اين عزيزان و خانواده‌هاي آنها بايد مورد حمايت جدي دولت قرار گيرند. مشکلات عديده اين عزيزان در زمينه اشتغال موضوعي است که بايد به طور جدي مورد پيگيري قرار گيرد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.