شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

جعفرزاده ايمن آبادى عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت وگو با ایرنا:

جراحی اقتصادی کشور اقدام درست دولت است/ لایحه بودجه ۹۷ نسبت به سنوات گذشته شفاف تر است

دوشنبه,۴ام دی ۱۳۹۶ - اقتصادی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا یکی از ویژگی های لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور را شفافیت این لایحه دانست و افزود: تصمیم گیری در مورد اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به درستی در لایحه بودجه اعمال شد و موضوع حامل های انرژی نیز خوب در نظرگرفته شده است.
وی افزود: اما دغدغه هایی نیز وجود دارد که درآمدهای حاصل از این صرفه جویی ها چه می شود؟ وضعیت اشتغال و جوانان نیز جزو دغدغه ها است.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با موافقت با کلیات لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور گفت: کلیات لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور عالی است و برخی ها علیه این لایحه فضاسازی می کنند.
وی تاکید کرد: دولت این جراحی اقتصادی و بودجه را باید چهار سال قبل انجام می شد، اقدام دولت بسیار درست است، البته هم اکنون کمی دیر است و این اقدام باید چهار سال قبل انجام می شد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور را ۱۹ آذر به عنوان نخستین لایحه بودجه دولت دوازدهم جهت بررسی و تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
رییس جمهوری در زمان تقدیم لایحه بودجه سال آینده اظهارداشت: اگر بخواهم بودجه سال آینده را در یک جمله خلاصه کنم این است که بودجه سال ۹۷ بودجه ای برمبنای اشتغال فراگیر و برمبنای رفع فقر و ایجاد عدالت است، همچنین سقف بودجه مورد نظر دولت برای سال آینده ۱۱ میلیون و ۹۴۹ هزار و ۳۵۴ میلیارد و ۶۷۴ میلیون ریال است.
در لایحه بودجه سال آینده، منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمدها و واگذاری دارایی های سرمایه ای و مالی و مصارف بودجه عمومی دولت از حیث هزینه ها و تملک دارایی های سرمایه ای و مالی، افزون بر چهار میلیون و ۲۴۹ هزار میلیارد ریال است.
بودجه عمومی نیز شامل دو بخش منابع عمومی و درآمدهای اختصاصی دولت می شود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.