شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

جعفرزاده ایمن آبادی در تذکری :

یکشنبه,۱۹ام دی ۱۳۹۵ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در نشست علنی نوبت عصر امروز (شنبه، 18 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم توسعه و بررسی مواد مربوط به ایثارگران در تذکری، افزود: قرار بود در راستای برنامه نویسی، کتاب امیال و آرزوها ننویسیم و مواردی را مورد توجه قرار دهیم که قابلیت اجرایی داشته باشد اما متاسفانه با وجود اینکه می دانیم که ممکن است شورای نگهبان این مواد را تائید نکند یا اگر هم تائید کند دولت نمی‌تواند آن را اجرا کند اما باز هم این مواد را تصویب می کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درآمد و منابع دولت مشخص است و مواردی که اکنون در برنامه ششم در حوزه ایثارگران آمده دارای بار مالی است، لذا پیشنهاد می شود کل این ماده به کمیسیون تلفیق با هدف منطقی کردن این مصوبات ارجاع شود چرا که برخی از بندهای آن مواردی است که در گذشته قانون آن وجود داشته است و هیچ دولتی نیز نمی تواند آن را اجرا کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: اگرچه برخی مواد حوزه ایثارگران تکراری است اما اجازه دهید بندهای آن بررسی شود و به موارد تکراری که رسیدیم تصمیم گیری کنیم.

وی گفت: قانون ایثارگران در مجالس قبلی تصویب شد که شورای نگهبان ایراداتی به آن وارد کرد و در نهایت به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت که در نهایت مجمع آن را تصویب کرد لذا ما نیز در موضوعات مورد بررسی خود در این زمینه باید این مهم را مورد توجه قرار دهیم که با مصوبات قبلی تداخل نداشته باشد.

به گزارش خانه ملت در ادامه این تذکر حشمت الله فلاحت پیشه در اخطاری عنوان کرد: عدم تبعیض و بحث ایثارگران معسر در  بررسی لایحه برنامه ششم باید مورد توجه قرار گیرد چراکه ایثارگران معسر دارای مشکلات خاصی هستند که در قالب برنامه پنجساله باید برنامه ریزی برای آن ها صورت گیرد لذا نباید این مواد به کمیسیون تلفیق ارجاع شود چرا که ممکن است حق ایثارگران تضییع شود.

همچنین حمیدرضا فولادگر نیز در تذکری عنوان کرد: با توجه به اینکه در بررسی احکام دائمی تعیین تکلیف وضعیت ایثارگران به زمان بررسی برنامه ششم موکول شد لذا اگر قرار باشد دوباره این موارد ارجاع شود فضای خوبی در بین ایثارگران شکل نخواهد گرفتphoto_2017-01-08_09-56-52

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.