شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

جعفرزاده ایمن آبادی : عدم تعطیلی کارخانه ها بعد از واگذاری می بایست جزء شروط ضمن عقد در زمان واگذاری باشد .

چهارشنبه,۲۲ام دی ۱۳۹۵ - اقتصادی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با انتقاد از نحوه واگذاری برخی کارخانجات گفت:به دلیل بی توجهی به برخی از موضوعات در زمان واگذاری کارخانجات دولتی،برخی از این کارخانه ها بعد از واگذاری تعطیل می شوند.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی افزود:تعطیلی کارخانجات دولتی بطور طبیعی به بیکاری کارکنان شاغل دراین کارخانه ها منتهی می شود.

این نماینده مردم درمجلس دهم افزود:ارزش افزوده زمین برخی کارخانه ها به دلیل توسعه شهرها و همچنین ارزش دستگاهها باگذشت زمان با رشد روبرو شده و اشخاصی که کارخانه ها به آن ها واگذار می شود؛به تناسب با قیمت کمی صاحب این کارخانه ها می شوند.

دولت برای واگذاری کارخانه های دولتی باید شروط ضمن عقد در قرارداد را قید کند

وی افزود: متاسفانه دولت ها در زمان واگذاری کارخانه ها تضامین لازم را اخذ نمی کنند که کارخانه بعد از واگذاری به فعالیت خود ادامه و امنیت شغلی کارکنان لحاظ شود.

جعفرزاده ایمن آبادی افزود: دولت در زمان واگذاری کارخانه های دولتی باید شروط ضمن عقد در قرارداد را قید کند تا از مواردی مانند تغییرکاربری کارخانه،تعطیلی و غیره جلوگیری شود.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی افزود:در هرصورت دولت باید وظایف حاکمیتی را در زمان واگذاری کارخانه ها لحاظ کند و در این رابطه تضامین لازم را اتخاذ کند و دولت نباید به این موضوع بی تفاوت باشد.

photo_2017-01-11_11-34-46

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.