شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

جعفرزاده ایمن آبادی :

چهارشنبه,۱۵ام دی ۱۳۹۵ - اقتصادی

غلامعلی جعفرزاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست امروز صبح (یکشنبه 12، دی ماه) فراکسیون مستقلین ولایی با محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت یازدهم اظهار داشت: نوبخت گزارشی از عملکرد دولت در سال 95 ارائه و توضیحاتی در خصوص لایحه بودجه سال 96 مطرح کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص وضعیت فروش نفت عنوان کردنفت 40 دلار در سال 95 به 42 دلار رسیده است، ماه گذشته دو میلیون و هشتصد هزار بشکه نفت فروخته شده بنابراین فروش دو میلیون و پانصد هزار بشکه نفتی که باید در سال 96 به فروش برسد تحقق پیدا می کند.

وی گفت: بر اساس گزارش ارائه شده، تا پایان سال 95، دویست و سی و هفت هزار میلیارد تومان منابع مالی تحقق پیدا می کند، که 190 هزار میلیارد تومان جاری، 37 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی و 10 هزار میلیارد تومان باز خرید اوراق مشارکت است.

این نماینده افزود: نوبخت تاکیدکرد به گندم کاران14 هزار 700 میلیارد تومان پرداخت شده است، در ماه گذشته به فرهنگیان 2 هزار 700 میلیارد تومان تخصیص پیدا کرد. 4هزار میلیارد تومان به بیمه سلامت داده شد و پرداخت همین مبلغ در دست اقدام است.

جعفرزاده اظهار داشت: تا امروز 129 درصد به وزارت راه و شهرسازی تخصیص پیدا کرده است، با این هدف که وزارت بتواند پروژه های عمرانی را سر و سامانی بدهد. همچنین نوبخت عنوان کرد که عملکرد 9 ماهه سال 95 دولت را برای تحقق بودجه 96 امیدوار کرده است.

وی ادامه داد: در بودجه 96 برای بخش امور رفاهی و اجتماعی که شامل کمیته امداد، بهزیستی و صندوق بازنشستگی است 72هزار و 400 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده بر اساس اقدامات سالهای گذشته مشخص شد دولت در این حوزه رشدی بالغ بر 92 درصد داشته است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: منابع عمومی در سال 92 بالغ بر 210 هزار میلیارد تومان بود که اکنون 320 هزار میلیارد تومان است و رشد 52 درصد رشد داشته است. در حوزه آموزش و تحقیقات 116 درصد از سال 92 تا سال 95 رشد داشتیم، این مسئله بر اساس تاکید رهبری برای تکیه به حوزه آموزش و تحقیقات عمل شده است.

به گفته نوبخت بودجه دفاعی و امنیتی کشور در سال 96 با رشد 128 درصد رشد مواجه است.

عضو هیات رئیسه فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه سلامت از ابتدای دولت یازدهم تا کنون 46 درصد رشد داشته است، گفت: براساس گزارش ارائه شده 4 محور آب و فاضلاب، محیط زیست و توسعه شبکه حمل و نقل ریلی از اولویت های دولت در سال 96 است و دولتی ها برای رفع آلودگی هوا برنامه ای برای برقی کردن خودرو ها و موتورسیکلت ها و اختصاص بودجه برای مهار ریزگردها در استان های جنوبی دارند.photo_2017-01-04_10-03-30

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.