شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

جعفزراده ایمن آبادی:

یکشنبه,۱۹ام دی ۱۳۹۵ - اقتصادی

‍ نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: برای واردات کالا تنها باید یک مرجع ناظر باشد تا دستگاههای مختلف نتوانند به تشخیص خود کالا وارد کنند.

نهادهای متولی مبارزه با قاچاق امکانات و اختیارات لازم را ندارند/ تنها یک مرجع باید به موضوع واردات نظارت کند

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به عرضه کالاهای چینی دربازار و آسیب دیدن تولیدملی از این موضوع گفت: باید دست یک سری مبادی که به عنوان قانونی در امر واردات دخالت می کنند،کوتاه شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: زمانی که 60 درصد اسکله ها در اختیار دولت نیست،بستن راه ورود قاچاق به کشور کار راحتی نیست.

وی با اشاره به اینکه رهبرمعظم انقلاب از کالای قاچاق به عنوان خنجر از پشت به نظام تعبیر کردند، تصریح کرد: با قاچاق، تولید از بین می رود و با از بین رفتن تولید،بیکاری افزایش پیدا کرده و افزایش بیکاری و نبود شغل نیز بزهکاری های اجتماعی را به دنبال دارد و هزینه های کشور را بالا می برد.

جعفزراده ایمن آبادی خاطرنشان کرد:هرعقل سلیمی می پذیرد که باید هرچه سریع تر با این پدیده مبارزه و جلوی ورود کالای قاچاق به کشور گرفته شود؛اما من معتقدم که همه امکانات،ابزارها و اختیارات در دست دولت نیست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:همه نهادهای قانونی باید بپذیرند که تنها یک مرجع باید  به صورت ناظر عمل کند  تا برخی به تشخیص خودشان نتوانند کالا وارد کشور کنند و در این میان نمی توان به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز خرده گرفت؛چراکه تمام ابزار و امکانات را در اختیار ندارد./photo_2017-01-08_10-23-28

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.