شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

باید هزینه تولید برنج را برای برنجکار کاهش دهیم

چهارشنبه,۹ام تیر ۱۳۹۵ - اقتصادی
نماینده مردم رشت در مجلس بابیان اینکه جلوگیری از واردات برنج در فصل برداشت عملکرد قابل تقدیری از سوی وزارت جهاد کشاورزی است،گفت:کاهش هزینه تولید عاملی برای ارزان رسیدن برنج داخلی به دست شهروندان است .
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درباره  منع واردات درزمان  برداشت برنج ،گفت:با افزایش تولیدات بهینه کشاورزی در راستای صنعتی شدن تولید می توانیم با عرضه برنج داخلی به سادگی با  برنج خارجی رقابت داشته باشیم زیرا برنج ایرانی از  منظرکیفیت بسیار درجه ی  بالایی دارد.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ما درسال اقتصادمقاومتی باید برون گرا  عمل کنیم،تصریح کرد: باید صادرات را جایگزین واردات کنیم تا بنیه اقتصادی و تولیدی کشاورز داخلی تقویت  شود.جلوگیری از واردات افسار گسیخته لبیکی به شعار اقتصادمقاومتی است

همه مردم قدرت خرید برای تهیه برنج داخلی را ندارند

جعفرزاده ایمن آبادی،افزود:جلوگیری از واردات برنج در فصل برداشت عملکرد قابل تقدیری از سوی وزارت جهاد کشاورزی به شمارمی آید و این در حالی است که باید نرخ برنج ایرانی نیز به نوعی تعیین شود که مردم قدرت خریدکافی برای تهیه برنج داخلی داشته باشند.

 وی ادامه داد:باید هزینه تولید برنج را برای برنجکار کاهش دهیم تا محصول برای کشاورز در زمینه کاشت،داشت و برداشت محصول مقرون به صرفه باشد؛بنابراین باید هزینه تولید با نرخ فروش همخوانی داشته باشد تا علاوه بر تولیدکننده تمام طبقات جامعه توانایی خرید این محصول استراتژیک را داشته باشند.

وی،تصریح کرد:دولت باید برای نرخ کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان یارانه درنظر بگیرد تا مردم این کالاها را  با نرخ مناسب  خریداری کنند.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه برای لبیک گفتن به اقتصاد مقاومتی باید از واردات افسار گسیخته  جلوگیری شود،یادآورشد:با صنعتی شدن کشاورزی باید هزینه  تولیدات کشاورزی را کاهش دهیم تا برنج ایرانی با نرخ پایین تولید شود.

 به گزارش خبرگزاری  خانه ملت؛قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در نامه‌ای به رئیس کل گمرک از ممنوعیت واردات برنج خارجی از اول مرداد ماه خبر داد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.