شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

جوانی که انگیزه نداشته باشد، ورزشکار خوبی هم نخواهد شد

یکشنبه,۲۲ام فروردین ۱۳۹۵ - فرهنگی

نماینده رشت تاکید کرد: بودجه سازمان ورزش جوانان که تقریبا ۸۰۰ میلیارد تومان است به ضرس قاطع تنها می تواند صرف بخش ورزش شود، این درحالی است که علاوه بر مشکلات ورزش باید مشکلات جوانان نیز حل شود.

زنگ آغاز بررسی بودجه سال 95 به صدا در می آید. از آنجایی که اکثریت جمعیت کشور را جوانان تشکیل می دهند، بدیهی است که مسائل مربوط به این حوزه از اهمیت بیشتری برخوردار است. مسائلی که معمولا اهالی سیاست در بزنگاه های انتخاباتی آن را در ردیف اول شعارهای خود قرار می دهند.

با توجه به ادغام دو وزارت خانه ورزش و جوانان به نظر می رسد بودجه ای که به این سازمان برای رفع موانع در دو حوزه ورزش و جوانان به وزارتخانه تعلق گرفته چندان منطبق بر منطق نباشد.

در این راستا عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت:  به نظر می رسد  ادغام دو سازمان ورزش و  جوانان نتوانست آنگونه که باید و شاید موفق عمل کند و حتی می توان گفت از این ادغام نتیجه ای عکس  گرفته شد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: درست است که ورزش بخشی از زندگی جوانان را در بر می گیرد اما همه آن نیست. در حقیقت  برای تفریحات سالم یا نوعی غنی سازی اوقات فراغت است که بخش قابل توجهی از جوانان به سمت ورزش جذب می شوند، اما نباید فراموش کرد همین جوان معیشت،اشتغال، ازدواج و … می خواهد و در عبارت کلی باید زندگی کند تا بتواند زندگی خود را غنی کند یا تفریحات سالم داشته باشد.

وی افزود: من فکر می کنم اختصاص بودجه به سازمان ورزش جوانان که تقریبا 800 میلیارد تومان است به ضرس قاطع تنها می تواند صرف بخش ورزش شود، این درحالی است که علاوه بر مشکلات ورزش باید مشکلات جوانان نیز حل شود. به عبارت دیگر باید این امر را در نظر داشت جوانی که انگیزه نداشته باشد قطعا ورزشکار خوبی هم نخواهد شد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: آنچه مسلم است اینکه ادغام دو وزارت خانه ورزش و جوانان موجب شد تا عملا حوزه جوانان تحت الشعاع ورزش قرار گیرد و با توجه به بودجه ای که به این وزارتخانه تعلق گرفته نمی توان امید داشت مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد مرتفع شود.

جعفرزاده در پایان تاکید کرد : مسلم است برنامه مشخصی در این راستا وجود ندارد و از ابتدای ادغام نیز این برنامه وجود نداشته، لذا مشکلاتی از جمله بودجه دامنگیر آن شده و عملا مسائل مربوط به جوانان مورد غفلت قرار گرفته است.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.