شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

حذف «محمد رسول الله» از فهرست اسکار ماهیت جوایز این جشنواره را نشان داد

شنبه,۲۸ام آذر ۱۳۹۴ - سیاسی

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس معتقد است با حذف یک فیلم مذهبی درباره اسلام نمی توان جلوی موج پیش رو که آزادگان جهان را به سمت حق و حقیقت پیش می برد، گرفت.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حذف فیلم «محمد رسول الله(ص)» از فهرست اسکار گفت: علیرغم استقبالی که در کشورهای همسایه و سایر کشورهای مسلمان و غیرمسلمان از این فیلم شد، مسئولان برگزاری جشنواره اسکار به دنبال پروژه اسلام هراسی خود، آن را از لیست حذف کردند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: هر روزه شاهدیم علاقه ملت آزاده جهان به اسلام و پیامبر اسلام(ص) بیش از گذشته می شود لذا با حذف یک فیلم نمی توان جلوی موج پیش رو را گرفت.

وی در ادامه با بیان اینکه برگزارکنندگان اسکار با تنگ نظری و به صورت یکطرفه فیلم های خارجی زبان را برگزیده اند، گفت: اثر فاخر مجید مجیدی می توانست برنده جایزه اسکار در بخش خارجی زبان شود و آنها نیز از همین می ترسیدند اما اکنون که با رویکرد سیاسی و مذهبی این فیلم را حذف کردند نه تنها باعث فراموشی آن نشدند بلکه ماهیت واقعی جوایز خود را به جهانیان نشان دادند.

عضو فراکسیون رسانه و هنر مجلس شورای اسلامی در پایان حذف یک فیلم را باعث حذف رویکرد جهانی به سمت اسلام ندانست و خاطرنشان کرد: با وجود فعالیت های گروه های تروریستی اسلامگرای افراطی مثل داعش، باز هم رویکرد اسکار در جریان اعلام نامزدهای فیلم های خارجی زبان سال 2016، فیلم فاخر «محمد رسول الله(ص)» را از فهرست خود حذف کرد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.