شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس:

حسن نیت ایران در مذاکرات به دنیا ثابت شد

چهارشنبه,۱۱ام آذر ۱۳۹۴ - سیاسی

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس با بیان اینکه حسن نیت ایران در مذاکرات به دنیا ثابت شد، گفت: ادعای کنگره نشان از عدم حسن نیت است و هر جایی که طرف غربی بخواهد از تعهدات خود عدول کند ما هیچ تعهدی نخواهیم داشت.

 

غلامعلی جعفرزاده در خصوص ادعاهای اخیر کنگره آمریکا اظهار کرد: در جریان تحریم‌های ناجوانمردانه‌ای که علیه کشور ما وجود داشت به دنیا ثابت شد که ما دنبال بمب اتم نیستیم و ایران کشوری صلح‌جو است و ادعاهای آمریکا صرفا یک بهانه است برای همین در جریان مساله هسته‌ای ما از باب مذاکره وارد شدیم و حسن نیت ما به دنیا ثابت شد.

 

وی ادامه داد: با توجه به انجام مذاکرات، کشورهای اروپایی هم متوجه شدند که در مباحث اقتصادی و تعاملاتی که می‌توانند با ایران داشته باشند تا به حال کلاه بزرگی روی سرشان رفته است. لذا معتقدم ادعایی که اکنون مطرح می‌شود و برخی مسئولان ناپخته غربی آن را اظهار می‌دارند حلاوت مذاکرات را به تلخی می برد در حالی که ایران حسن نیت خود را نشان داده و پایبند به تعهدات در مذاکرات است.

 

این عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان مجلس خاطرنشان کرد: هرجا طرف غربی بخواهد از تعهدات خود عدول کند ما هم هیچ تعهدی نخواهیم داشت در حالی که تا به امروز طبق آنچه که مطرح کرده‌ایم عمل شده است.

 

جعفرزاده تصریح کرد: هرچه جلوتر می‌رویم فرمایشات رهبری یکی پس از دیگری اثبات می‌شود در حالی که متولیان امر در آمریکا باید به این نکته توجه داشته باشند که علی رغم تحریم‌هایی که بر ما اعمال شده ما در تمامی حوزه‌ها اعم از هسته‌ای، هوا فضا، انرژی‌های نو و … پیشرفت داشته‌ایم که نمونه آن را در کاهش وابستگی به نفت شاهد هستیم.

 

این نماینده مجلس ادامه داد: بنابراین تا این مرحله، تحریم‌ برای ما سود و بهره داشته و برای غربی‌ها، خسران و ضرر، لذا باید سر عقل بیایند تا این خسارت‌ها به کشورشان را بیشتر نکنند و به این نکته توجه داشته باشند که دیگر اتحادیه اروپا آن‌ها را همراهی نخواهد کرد؛ چنانکه در مباحث اقتصادی در جلساتی که با کشورهای اروپایی داشته‌ایم به شدت ابراز ندامت کرده‌اند.

 

جعفرزاده با تاکید بر اینکه ما دیپلماسی بسیار قوی را در این راستا داشته‌ایم، گفت: مردم ایران باید تلاش کنند تجاربی که از تحریم‌ها داشته‌اند را ادامه دهند.

 

وی با بیان اینکه این گونه رفتارهای آمریکایی‌ها در مساله برجام هم تاثیر خواهد داشت گفت: قطعا هر جایی بخواهند عهدشکنی کنند ذره‌ای شک نداشته باشند که تعهدی به برجام نخواهیم داشت.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.