شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

حضور لاریجانی در اجلاس روسای مجالس نتایج خوبی برای ملت دارد

سه شنبه,۱۰ام شهریور ۱۳۹۴ - سیاسی

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به نیویورک برای شرکت در اجلاس روسای مجالس گفت که لاریجانی می‌تواند از این تریبون به نفع مردم ایران استفاده کند.

غلامعلی جعفرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: با توجه به توافق هسته‌ای بین ایران و 1+5 و شکست کشورهایی که در بحث حقوق هسته‌ای به ایران زور می‌گفتند، بالاخره حقانیت ایران در اخلاق مداری، رعایت حقوق بشر و حقوق شهروندی ثابت و روشن شد که ایران در این زمینه الگو و سرآمد همه کشورهاست.

وی با بیان اینکه نگاه مردم دنیا به ایران تغییر کرده است، افزود: ما در گذشته نتوانستیم از همه تریبون‌ها و همه فرصت‌ها برای بیان واقعیت‌های کشورمان استفاده کنیم لذا امروز با توجه به فرصت سوزی‌هایی که در گذشته رخ داده و با شرایط جدید باید از فرصتهای به وجود آمده برای احقاق حقوق مردم به نحو احسن استفاده کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس ادامه داد: ‌آقای لاریجانی در اثبات حقوق مردم نقش بسیار مهمی داشته و چه داخل مجلس و چه در شورای عالی امنیت ملی از جمله افراد موثری بوده که آقای روحانی و تیمش و بخصوص آقای ظریف را تنها نگذاشته است. لذا ایشان در اجلاس روسای مجالس در نیویورک هم با اطلاعات ادبیات و توانمندی‌های که دارد می‌تواند نسبت به معرفی حقوق ملت ایران به دنیا بیشتر اثرگذار باشد.

جعفرزاده، رئیس مجلس را یک شخصیت بین‌المللی و فردی با هوش و تیزبین توصیف کرد و افزود: در این شرایط آقای لاریجانی می‌تواند از این تریبون به نفع مردم ایران استفاده کند. ما برای ایشان آرزوی موفقیت می‌کنیم و فکر می‌کنیم حضور ایشان در اجلاس روسای مجالس می‌تواند نتایج خوبی را برای ملت ایران در بر داشته باشد. چرا که مجالس دنیا نگاه ویژه‌ای به پارلمان ایران و بخصوص شخص آقای لاریجانی دارند .

این عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس در پایان با بیان این که لاریجانی عصاره پارلمان کشورمان است، اضافه کرد: در همه مجالس دنیا هم تندروی و هم کندروی وجود دارد، اما عصاره مجلس ما شخصیتی ادیب، فرهیخته و دانشمند است و طبیعتا می‌تواند نگاه منفی که به پارلمان کشورمان وجود دارد را اصلاح کند و دفاع از حقوق ملت ایران را به نمایش بگذارد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.