شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

حضور مهندس جعفرزاده درنشست کارگروه ایثارگران برنامه ششم توسعه

شنبه,۷ام شهریور ۱۳۹۴ - ایثار و شهادت

نخستین نشست کارگروه ایثارگران در تدوین برنامه ششم توسعه به ریاست سردار محسن انصاری، قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران و با حضور معاونین بنیاد و نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و مجلس شورای اسلامی در ساختمان مرکزی بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل شد.
در ابتدای این جلسه سردار محسن انصاری مأموریت و وظایف کارگروه ایثارگران و اولویت‌های حوزه ایثارگران در برنامه ششم توسعه را برشمرد و نمایندگان بنیاد شهید و امور ایثارگران در شورای برنامه‌ریزی فرهنگ، هنر و ورزش، شورای سلامت، کارگروه بیمه، کارگروه توانمندسازی و کارگروه اشتغال و بیمه‌های اجتماعی را معرفی کرد.
پس از آن نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی ضمن تأکید بر تهیه پشتوانه عملیاتی که می‌تواند ضامن اجرایی شدن احکام مندرج در برنامه 5 ساله باشد بر مطالعات تطبیقی و تعیین شاخص‌های لازم تأکید کرد.
در ادامه جلسه مهندس جعفرزاده نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس و سایر اعضا پیرامون چگونگی تبدیل احکام برنامه پنجم به احکام دائمی و این‌که احکام مربوط به برنامه ششم، برنامه‌ای با اهداف کمی بوده و باید زمان‌بندی لازم را داشته باشد و همچنین احکام حوزه ایثارگران در برنامه ششم توسعه در چارچوب سیاست‌های کلی حوزه ایثار و شهادت، بند 47 سیاست‌های کلی برنامه ششم و اساسنامه بنیاد شهید و امور ایثارگران و سند راهبردی رزمندگان و سایر اسناد بالادستی توضیحاتی ارائه دادند.
پس از بحث و بررسی مقرر شد جلسات به طور مرتب و هفتگی تشکیل و در جلسه آینده شناخت وضع موجود توسط دبیرخانه تهیه و ارائه شده و احکام دائمی نیز به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارسال شود.
لازم به ذکر است، «حجت الاسلام سید حسن مؤذنی» به عنوان نماینده بنیاد در «شورای برنامه ریزی فرهنگ، هنر و ورزش»، «عبدالرضا عباسپور» به عنوان نماینده بنیاد در «شورای سلامت» و «کارگروه بیمه» و «مهدی ایزدی» به عنوان نماینده بنیاد در «کارگروه توانمندسازی» و «کارگروه اشتغال و بیمه‌های اجتماعی» معرفی شدند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.