شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

حضور گسترده در انتخابات موجب راهیابی سلایق مختلف به مجلس می‌شود

چهارشنبه,۲۸ام بهمن ۱۳۹۴ - سیاسی

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت که اگر میزان مشارکت مردم در انتخابات مجلس کم باشد، مجلسی که تشکیل می‌شود نمی‌تواند در قانونگذاری همه سلایق را تامین کند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی اظهار کرد: مشارکت پایین در انتخابات بیانگر حضور تنها یک گروه خاص در عرصه رقابت‌ها خواهد بود و اگر ما می خواهیم مشارکت مردم در انتخابات افزایش یابد باید بتوانیم سلایق مختلف را پاسخگو باشیم. یعنی همه گروه های سیاسی، احزاب و مجموعه‎هایی که فعالیت سیاسی و اجتماعی دارند بتوانند وارد این عرصه شوند که در این صورت مشارکت عمومی افزایش پیدا خواهد کرد.
وی افزود: اینکه بخواهیم براساس فرمایشات و منویات مقام معظم رهبری شاهد مشارکت بالا در عرصه انتخابات باشیم مستلزم این است که همه گروه‌ها، احزاب و جناح‌ها پای صندوق های رای بیایند. اگر مردم همانند دفعات گذشته حضور پرشوری در انتخابات پیدا کردند که همواره باعث افتخار نظام بوده، بیانگر این است که مردم سلایق مختلف را در مجلس پیدا کرده‌اند وگرنه ممکن است کسی بخواهد رای دهد اما از سلیقه خود کسی را پیدا نکند.
جعفرزاده همچنین گفت: امیدوارم در انتخابات پیش رو به کوری چشم دشمنان مردم ما یک بار دیگر در اجرای فرامین رهبری به صورت گسترده پای صندوق‌های رای حاضر شوند و مثل 37 سال گذشته دشمن را مایوس کنند. این حضور گسترده نشان دهنده این است که ان‌شاءالله سلایق مختلفی هم به مجلس راه می یابند.
وی در پایان تصریح کرد: اگر میزان مشارکت در انتخابات مجلس کم باشد مجلسی که شکل می گیرد نمی تواند برای همه سلیقه ها قانون گذاری کند و همه سلایق را تامین کند بلکه تنها قادر خواهد بود نقطه نظرات یک جناح خاص که در اقلیت هستند را تامین کند
نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.