شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

حماسه کربلا الگویی برای نیروهای ایرانی در جنگ بود

شنبه,۲۲ام آبان ۱۳۹۵ - ایثار و شهادت

‍ به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی از جانبازان دفاع مقدس و نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با حضور در غرفه خبرگزاری حوزه در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات با اشاره به نقش روحانیون در هشت سال دفاع مقدس، اظهار داشت: امکانات تجهیزات و نیروی انسانی ما در دوران هشت سال جنگ تحمیلی با امکانات دشمن به هیچ عنوان قابل مقایسه نبود؛ علیرغم اینکه دشمن از کمک های استکباری و دنیای غرب از همه امکانات بهره مند بودند اما ما چیزی داشتیم که او  نداشت و آن فضای معنوی حاکم بر جبهه نیروهای خودی بود و دقیقا هیمن فضای معنوی ما را در مقابل دشمن به پیروزی رساند.

وی افزود: برای مثال برای آزاد سازی خرمشهر هیچ کس فکر نمی کرد تعداد کم نیروهای ایرانی در مقایسه با نیروهای عراقی بتوانند 15 هزار نفر از نیروهای دشمن را به اسارت بگیرند؛ بعضی اوقات اصلا ما به دنبال اسیر نمی رفتیم و این خود عراقی ها بودند که اسیر می شدند و این نشان از آن دارد که آنها هدف خاصی را در جنگ برای خود متصور نبودند. اما نیروهای ما با منطق خاصی که برگفته از فرهنگ ایثار و شهادت بود در جبهه حاضر شده بودند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به الگو گیری از حادثه کربلا تاکید کرد: واقعه کربلا اگرچه بیش از 1000 سال قبل روی داده، اما برای شرایط فعلی کشور و سال های بعد نیز هدایتگر است.

وی اضافه کرد: حماسه کربلا الگویی برای نیروهای ایرانی در جنگ بود و این موضوع را روحانیون و جبهه ها انجام می دادند از این رو نقش روحانیون در دوران دفاع مقدس انکار ناپذیر است

جعفر زاده ایمن آبادی اضافه کرد: بسیاری از علما در خط مقدم و خط کمین جبهه حضور می یافتند، برای مثال آیت الله جزایری به عنوان یکی از علمای بزرگ خوزستان بارها در سمت کمین دشمن حاضر می شد و همین شرایط و عوامل، روحیه مضاعفی را رزمندگان دفاع مقدس تزریق می کرد.

این نماینده مجلس در ادامه سخنان خود با بیان این که باید پاسدار این انقلاب که خون های شهدای راه انقلاب باشیم گفت: متاسفانه امروز عده ای در عرصه سیاسی و اجتماعی قائل به حذف افراد هستند و بیشتر از آن که جاذبه برای انقلاب داشته باشند، دافعه دارند، در حالی که باید با اتخاذ سیاست جذب حداکثری سربازان بیشتری را برای پاسداری از انقلاب اضافه کنیم، نه این که سربازان فعلی را کنار بزنیم؛ درست است شاید سربازی خطایی کرده باشد، اما حذف افراد کار درستی نیست.

جعفر زاده ایمن آبادی در پایان با بیان اینکه رسانه ها باید مراقب آبرو و حیثیت افراد باشند گفت: رسانه های مطلوب در نظر مردم رسانه هایی هستند که در عین شفافیت و صداقت چارچوب های اخلاقی را رعایت کنند.photo_2016-11-12_11-40-24

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.