شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

خروج از رکود کار ساده‌ای نیست و کوتاه مدت نخواهد بود

جمعه,۲۲ام آبان ۱۳۹۴ - اقتصادی

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: بسته خروج از رکود دولت از اینکه دولت در روند اقتصادی بازنگری کند اجتناب ناپذیر بود. این بسته برای مردم ملموس نبود و به صورت میدانی قابل لمس نبود که آیا ما از رکود خارج شده‌ایم یا خیر. آن چه که مورد توجه قرار گرفت رکود و نبود گردش بازار در کشور بود که مردم آن را احساس می‌کردند.

وی افزود: دولت باید هوشمندانه تسهیلاتی را وارد بازار می‌کرد، ضمن آنکه گردش مالی در بازار اتفاق بیفتد و این گردش مالی منجر به سفته بازی و دلالی نشود و گردش چند برابر پول افزایش نقدینگی را ایجاد نکند.

جعفرزاده ایمن‌آبادی اظهار کرد: به عقیده بنده اجرایی کردن این بسته و اقدام دولت برای خرید کالا و خرید خودرو، تا حدودی صنایع و واحدهای تولیدی را از رکود خارج می‌کند یعنی به عبارتی این کار تزریق پولی به واحدهای صنعتی است و با این کار تولیدات به فروش می‌رسد و چرخه اقتصادی در بازار حرکت می‌کند و پول به جریان می‌افتد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان ساخت: من در مجموع نسبت به این بسته پیشنهادی دولت خوش بین هستم و معتقدم اتفاقات خوبی در کشور رخ خواهد داد. به عقیده بنده اگر کسی کمتر از دو سال قول خروج از رکود را بدهد اشتباه فاحشی کرده است. خروج از رکود کار ساده‌ای نیست و کوتاه مدت نخواهد بود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.