شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی:

خودخواهی و سوءمدیریت حکام عربستان منجر به بروز حادثه شد

جمعه,۳ام مهر ۱۳۹۴ - سیاسی

نماینده مردم رشت در مجلس نهم، با انتقاد از سکوت سازمان کنفرانس اسلامی در حادثه رمی جمرات، گفت: متاسفانه در این حادثه تعدادی از زائران ایرانی کشته و بسیاری نیز مجروح شده اند لذا باید دستگاه قضایی ایران وارد عمل شده و اعلام جرم کند.

  غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اظهار تاسف از حادثه رمی جمرات که در مکه رخ داده است، افزود: علت عمده این اتفاقات سوای سوءمدیریت حکام عربستان، خوی خودخواهی منحصر به فرد آنها است چراکه آنجا را قرنطینه می کنند تا حکام به صورت ویژه اعمال حج را انجام دهند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سکوت سازمان کنفرانس اسلامی فاقد توجیه است، ادامه داد: این کنفرانس برای نظارت بر کشورهای اسلامی تشکیل می شود که در این میان لازم است ورود جدی به این موضوع داشته باشد.

این نماینده مردم درمجلس نهم، تاکید کرد: با توجه به اینکه دولت عربستان عملا ثابت کرده که فاقد اقتدار و توانایی است و امکان مدیریت چنین کار بزرگی را ندارد لذا باید اداره چنین مراسم هایی به همان شورایی که متشکل از کشورهای قدرتمند اسلامی به ویژه ایران که دارای یک مدیریت قوی است، واگذار شود.

وی یادآور شد: متاسفانه در این حادثه تعدادی از زائران ایرانی کشته و بسیاری نیز مجروح شده اند لذا باید دستگاه قضایی ایران وارد عمل شده و اعلام جرم کند.

نماینده مردم رشت در مجلس نهم، گفت: سازمان کنفرانس اسلامی سکوت خود را بشکند و اعلام کند که دولت عربستان توان اداره چنین کار بزرگی را ندارد و جاه طلبی های این کشور جان زوار ایرانی و دیگر کشورها را به خطر می اندازد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه دولت سعودی به دلیل حمایت‌های داعشی ها و حمله به مردم مظلوم یمن برای اداره حج تمرکز ندارد، تاکید کرد: خانواده های قربانیان باید برای جلوگیری معنوی از تکرار این حوادث از طریق مراجع حقوقی بین الملل شکایت و پیگیری کنند./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.