شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

داعش مولود سیاست های منطقه ای عربستان

دوشنبه,۲۱ام تیر ۱۳۹۵ - سیاسی
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه داعش فرزند ناخلف عربستان است، تاکید کرد: کشورهای عربی در خصوص تامین امنیت شان در منطقه و در مقابل داعش به ایران بدهکار هستند و باید روزی بدهی خود را با جوانان مدافع حرم صاف کنند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ، در واکنش به اظهارات ضد ایرانی مقامات کشورهای عربی از جمله عربستان عنوان کرد: عربستانی ها  دچار چندگانگی شده اند، آنها در اختیار و دامن صهیونیست ها هستند اما از آنجایی که تحت فشار مردمشان قرار دارند نمی توانند این مسئله را عیان کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از طرف دیگر، عربستانی ها موجود ناخلف و ناپاکی به نام داعش را تولید کردند اما به دلیل عقل ضعیف سیاسی که دارند نمی دانستند در بازه زمانی کوتاهی داعش دامن آنها را خواهد گرفت و امروز شاهد هستیم که این فرزند ناخلف چطور عربستان را به دردسر انداخته است.

وی گفت: عربستانی ها این روزها به این فکر افتاده اند که  خود را از حمایت و تولد داعش مبرا کنند آنها فراموش کردند که در گذشته و در خطبه های و صحبت هایشان از داعش تعریف می کردند و امروز درگیر حرکت های انتحاری داعش در شهرها و مرزهایشان هستند.

این نماینده افزود: عربستان برای فرار و پاک کردن دامن خود از این گروه تروریستی به دامن منافقین و در کنفرانس منافقین سخنرانی می کنند و تاکید دارند داعش زاده آنها نیست اما همه دنیا می دانند داعش متولد تفکر عربستان است.

وی با انتقاد از اینکه کشورهای عربی اظهار دارند ایران حامی داعش است، گفت: همه دنیا می دانند که ایران و مقام معظم رهبری اسطوره مبارزه با تروریسم است، درک کرده اند که ایران از تروریسم خسارت های فراوان زیادی را در 37 سال گذشته دیدیم و نمونه اخیر آن سوءقصد نا فرجام به جان نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو است.

کشورهای عربی امنیت خود را مدیون مبارزات تروریستی ایران هستند

جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید براینکه ایران تقریبا تنها کشور پرچم داره واقعی مبارزه با ترریسم است،اظهار داشت: صحبت های اخیر مقامات عربی حرف های سوخته است به نظر می رسد آنها به بن بست و گیجی سیاسی رسیده اند و حرف های واهی و بی اساس می زنند. همه در دنیا می دانند که داعش دست پرونده عربستان است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: کشورهای عربی در خصوص داعش به زحمت نیافته اند به دلیل تلاش جوانان ایرانی و شهدای مدافع حرم است، اعتقاد دارم که کشورهای عربی امنیت خود را مدیون مبارزه با داعش است ما به این گروه تروریستی اجازه گسترش ندادیم، بنابراین کشورهای عربی به ایران بدهکارند و باید روزی بدهی خود را پرداخت کنند

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.