شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

دانشگاه های کشور بعد از انقلاب به سمت فضای علمی به درستی حرکت کردند

جمعه,۱۷ام اردیبهشت ۱۳۹۵ - سیاسی
نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه دانشگاه های کشور بعد از انقلاب از تحول اساسی برخوردار شد، گفت: برآورده نشدن انتظاراتمان از جامعه دانشگاهی به جهت ضعف عملکرد خودمان است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه دانشگاه ها از نظر علمی حرفی برای گفتن در منطقه دارند، گفت: دانشگاه های کشور بعد از انقلاب دارای چند تحول اساسی گردید از جمله آنکه به سمت فضای علمی به درستی حرکت کردند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از سویی دیگر اگر گاهی شاهد بوده ایم که فضای دانشگاه ها سیاسی شده، دلیل آن، حرکت مراکز علمی به سمت و سوی رشد و توسعه انقلاب بود؛ اگرچه شاید در این زمینه برخی موارد خاص وجود داشته باشد که بیش از حد سیاسی شده یا خارج از چارچوب نظام جمهوری اسلامی بود ولی بدون شک نمی توان این تعداد محدود را به کل فضای دانشگاهی تعمیم داد و از تریبون های رسمی آن را به صورتی کلی و انتقادآمیز مطرح کرد.

این نماینده مردم درمجلس نهم تصریح کرد: اختراعات و ابداعات و ابتکارات زیادی از زمان 8 سال دفاع مقدس تاکنون در دانشگاهها صورت گرفته که نشان از رشد بالای علمی در کشور است تاجایی که امروزه صنعت انرژی هسته ای مدیون جوانان دانشگاهی است.

وی با بیان اینکه رشد و تعالی انقلاب در فضای دانشگاهی توسعه یافت، تاکید کرد: تصورکنید اگر دانشگاه های اسلامی در کشور نبود ما الان در کدام جایگاه قرار داشتیم؛ بنابراین به نظرمی رسد باید نوع نگاهمان را به جوانان و دانشگاه ها اصلاح کنیم زیرا درمواقعی که این کشور دچار بحران بود دانشجویان انقلابی به کمک آن شتافتند.

جعفرزاده ایمن آبادی تاکید کرد: اگر گاهی نتوانستیم انتظارات خود را از جامعه دانشگاهی محقق شده ببینیم، به نظرمی رسد که در عملکرد خودمان به عنوان مسئولان نقصی وجود دارد؛ به عنوان مثال اگر در حوزه اقتصاد دچار مشکل هستیم در این میان دانشجو گناهی ندارد چراکه این شورای عالی انقلاب فرهنگی بود که بحث اقتصاد غربی را به عنوان الگویی مطرح کرد و در 38 سال گذشته اشاره ای به مباحث اقتصاد اسلامی نداشت لذا دانشگاه ها در هیچ حالتی تهدید نیستند بلکه فرصت به شمار می روند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، گفت: کسی که آموزش دیده مقصر نیست بلکه افرادی که آموزش داده اند به عنوان مقصر شناخته می شوند بنابراین بدون شک دانشجویی که در 8 سال دفاع مقدس و در جلوگیری از بحران های کشور نقش فعالی داشت و با تمام توان از نظام و اصل ولایت فقیه دفاع می کرد امروز نیز چنین جوانانی وجود دارد تا از کشورخویش دفاع کند پس بهتر آن است که به جای آنکه وارد عرصه های اتهامی شویم به سمت و سوی شناسایی اشکالات خودمان برویم.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.